پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷
Thursday, 19 July 2018
کد خبر: ۷۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۵ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶
یازدهمین نشست شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) امروز با حضور رییسان سازمان های فضایی و نمایندگان رسمی هشت کشور عضو، در تهران آغاز شد.

به گزارش «آتیه» به نقل از ایرنا، نشست شورای اپسکو هر سال در یکی از کشورهای عضو برگزار و فعالیت ها و برنامه های سالیانه بررسی می شود.
ایران در 2سال گذشته ریاست شورای سران اپسکو را بر عهده داشت و پس از این نشست، مغولستان ریاست بعدی شورای اپسکو را به عهده می گیرد.
سازمان فضایی ایران به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران میزبان این نشست دوروزه است که با حضور نمایندگان چین، بنگلادش، پاکستان، مغولستان، پرو، تایلند و ترکیه تا فردا (بیست و دوم شهریور ماه) در تهران برگزار می شود.
فعالیت های اپسکو که مقر آن در چین است، به طور رسمی از سال 2008 آغاز شد و در زمینه آموزش و تربیت نیروی انسانی، انجام طرح های مشترک در فضا و ماورای جو و استفاده و بهره وری از ماهواره ها فعالیت می کند.
از اهداف عمده اپسکو می توان به توسعه مراکز آموزش، توسعه همکاری های صلح آمیز و تقویت توانایی های کشورهای عضو اشاره کرد.
سیزدهم تیرماه نیز دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه پس از گذشت 17 سال در تهران برگزار و ریاست کشورمان بر شورای راهبری این اتحادیه قطعی شد.


* Asia-Pacific Space Cooperation Organization

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟