چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸
Wednesday, 18 September 2019
کد خبر: ۶۶۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴:۵۱ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
مرسدس در دو سال گذشته ۱۳ میلیون سدان و مدل استیشن یا واگن کلاس E را به فروش رسانده است.
به گزارش «آتیه»، سال‌ها پیش، تصور ساخت SUV ها در کارخانه‌ای مانند بنز کمی خنده‌دار و تا حدودی مضحک به نظر می رسد، اما امروز این کارخانه طیف وسیعی از شاسی‌بلندها را می‌سازد و قصد دارد در سال‌های آینده بر شمار و تنوع آنها بیفزاید.

خودروهای قد بلند کلاس G مرسدس از کامپکت‌هایGLA اغاز شده و تا مدل‌های بزرگی مانند GLS ادامه می‌یابند. اما ظاهرا GLC این روزها محبوب‌ترین خودروی این کلاس بنز محسوب می‌شود و به همین دلیل اخیرا بنز یک میلیون دستگاه از این خودرو را تولید کرده است. 

اجداد این خودرو در سال ۲۰۰۸ تحت عنوان GLK ارائه شدند و پس از مدتی مانند مدل‌های SLK و SLC مجددا در ساختاری جدید معرفی شدند. بازطراحی‌های صورت گرفته روی این خودرو انقلابی ظاهر شد؛ تا این نسخه با شفافیت بیشتر به عنوان یک دورگه به خانواده کلاس C بپیوندد. این روزها نیز مدل‌هایی از کوپه GLC با سقفی نرم و شفاف از این مدل ارائه می‌شود.

اینک قرار است بنز تولید نسخه شماره یک میلیون این خودروها را در کارخانه برمن آلمان در کنار خط تولید سدان و استیشن‌های کلاس C جشن بگیرد. البته این خط تولید، تنها جایگاه ساخت بنزهای اسپورت GLC محسوب نمی‌شد، چرا که بسیاری از مدل‌های این خودرو در والمت فنلاند ساخته شده است. چین نیز مدل‌هایی از این بنز را برای مصرف داخلی در شهرهای کشورش ساخته است.

بیش از نیمی از GLC ها در سراسر جهان در بازار چین به فروش رسیده‌اند و این میزان از فروش این خودرو در آمریکا یا آلمان بیشتر بوده است.

GLC های بنز تا کنون با ۹ مدل متفاوت موتور، ۱۲ رنگ انتخابی و تعداد بسیار زیادی از گزینه‌های مختلف در تریم‌های متفاوت ارائه شده‌اند. مرسدس بنز اعلام کرده حتی اگر تعداد بسیار زیادی از این خودروها ساخته شوند، هیچ دو نسخه‌ای از این خودرو نباید دقیقا شبیه یکدیگر خط تولید این کارخانه را ترک کنند. با این وجد محبوبیت برخی از ترکیبات و تنظیمات در مدل‌هایی از این خودرو به خوبی اثبات شده است.

در سال گذشته مرسدس تقریبا ۴ میلیون SUV را به فروش رساند و   GLK و GLC یک چهارم این فروش را تشکیل می‌دهند. با این وجود محبوب‌ترین خط تولید کارخانه بنز در حال حاضر مربوط به کلاس E بنز است. مرسدس در دو سال گذشته ۱۳ میلیون سدان و مدل استیشن یا واگن کلاس E  را به فروش رسانده است.
انتهای پیام/

خبرهای مرتبط
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟