يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
Sunday, 27 May 2018
کد خبر: ۵۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۱ - ۰۲ دی ۱۳۹۵
بشار اسد در دیدار با جابری انصاری:
رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که آزادسازی حلب، تنها پیروزی برای سوریه نیست؛ بلکه پیروزی برای تمام کسانی است که مانند ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم سهیم هستند.
به گزارش گروه بین الملل «آتیه»، بشار اسد رئیس جمهور سوریه صبح امروز پنجشنبه در دیدار با حسین جابری انصاری معاون امور عربی آفریقایی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که آزادسازی حلب، تنها پیروزی برای سوریه نیست؛ بلکه پیروزی برای تمام کسانی است که مانند ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم سهیم هستند.

اسد گفت: آزادسازی حلب، شکستی برای تمام کشورهای متخاصم با سوریه و حامیان تروریسم به شمار می رود.

در این دیدار، دو طرف بر اهمیت پیروزی حلب به عنوان گامی اساسی در روند نابودی تروریسم در سراسر سرزمین سوریه و فراهم کردن شرایط مناسب برای ایجاد راه حل، تأکید کردند.

جابری انصاری نیز توضیح داد روابط استراتژیکی که میان سوریه و ایران وجود دارد، طی دهه های گذشته، به استحکام دو کشور و منطقه در مقابله با دسیسه های خارجی کمک کرده و ایران به گسترش این روابط و حمایت از پایداری ملت سوریه در مقابله با تروریسم ادامه خواهد داد.

جابری انصاری در این دیدار بشار اسد را از تلاشهای دیپلماتیک برای کمک به پایان دادن جنگ تروریستی تحمیلی به ملت سوریه و نتایج نشست سه جانبه در مسکو متشکل از روسیه و ایران و ترکیه مطلع کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها: اسد ، سوریه ، حلب ، ایران ، روسیه ، آتیه
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟