چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
Wednesday, 23 May 2018
کد خبر: ۵۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۷ - ۰۲ دی ۱۳۹۵
راز سرقت میلیاردی در شب جشن تولد دختر مالباخته با دستگیری سرایدار جوان فاش شد.
به گزارش «آتیه»، در مورخه 23/07/1395 وقوع یک فقره سرقت منزل در فرمانیه – خیابان فروردین به کلانتری 101 تجریش اعلام شد؛ با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص که سارق یا سارقین، در زمان غیبت صاحبخانه و اعضای خانواده اش اقدام به سرقت مقادیر متنابهی طلا و جواهرات، سکه های طلا و دیگر اموال باارزش داخل خانه به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان نموده و از محل متواری شدند. 

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 

بررسی صحنه سرقت

با حضور تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی در محل سرقت ، کارآگاهان با بررسی دقیق محل سرقت اطلاع پیدا کردند که درب ورودی منزل مالباخته از نوع ضد سرقت بوده اما سارق یا سارقین بدون هرگونه تخریب وارد ساختمان شده و به احتمال بسیار زیاد با اطلاع دقیق از محل نگهداری اموال باارزش مالباخته ، اقدام به سرقت آنها کرده اند. 

دزدی میلیاردی همزمان با جشن تولد دختر مالباخته/ سرایه دار مورد اعتماد سارق از آب درآمد+تصاویر

همزمانی سرقت با جشن تولد دختر مالباخته

در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که زمان سرقت همزمان بوده با برگزاری جشن تولد دختر مالباخته در یکی از رستوران های شمال تهران ؛ لذا با توجه به نوع سرقت مبنی بر داخلی بودن سرقت (با توجه به عدم تخریب درب ضد سرقت منزل ) ، کارآگاهان با در نظر گرفتن این فرضیه که احتمالا یکی از اعضای گروه سارقین می بایست همزمان با زمان سرقت در مراسم جشن تولد حضور و یا از آن اطلاع داشته باشد ، به بررسی و تحقیق در خصوص افراد حاضر در جشن تولد و افراد مرتبط با مالباخته و خانواده اش پرداختند. 

دزدی میلیاردی همزمان با جشن تولد دختر مالباخته/ سرایه دار مورد اعتماد سارق از آب درآمد+تصاویر

حضور در جشن تولد آنهم بدون دعوت

در تحقیقات بعمل آمده، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی از افراد حاضر در جشن تولد بنام "الف . ب"، بدون هرگونه دعوت از سوی مالباخته در مراسن جشن تولد دختر مالباخته حضور داشته همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که "الف" (27 ساله) به عنوان سرایه دار در ساختمان محل سکونت مالباخته مشغول بکار است و علاوه بر آن به عنوان فرد مورد اعتماد مالباخته نیز در شرکت متعلق به مالباخته مشغول بکار می باشد و به همین علت از تمامی جزئیات زندگی مالباخته و اعضای خانواده مالباخته، میزان درآمد مالباخته و ... اطلاعات دقیقی دارد و بنا بر اظهارات مالباخته به راحتی به منزل آنها تردد داشته است. 

تهیه فیلم از محل سرقت

با توجه به احتمال مشارکت "ا . ب" در سرقت، کارآگاهان تحقیقات از وی را در دستور کار خود قرار دادند. ابوالفضل در تحقیقات اولیه منکر هرگونه مشارکت خود در سرقت شده اما در ادامه  تحقیقات و با بدست آمدن فیلم ضبط شده از داخل منزل مالباخته از وی، به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که پیشنهاد و طراحی سرقت توسط او صورت گرفته و سرقت نیز توسط عموی وی و چند تن دیگر از دوستان عمویش انجام شده است . 

دستگیری اعضای گروه سارقین و کشف اموال

با شناسایی عمو بنام "ی" (41 ساله) به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین، وی توسط کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی دستگیر، پس از انتقال به پلیس آگاهی صراحتا به انجام سرقت با بهره یگری از فیلم تهیه شده از منزل مالباخته و آموزش‌های داده شده به او و همدستانش بنام های "ر.ع" (35 ساله) و "ه.گ" (28 ساله) از سوی "ا" به عنوان طراح سرقت، اعتراف کرد. 

با شناسایی مخفیگاهی در شهرستان نیشابور، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام، ضمن دستگیری دو متهم دیگر پرونده و در بازرسی از منزل متهمین مقادیری از اموال مالباخته کشف و توقیف شد؛ در ادامه و با شناسایی محل فروش قسمتی از طلا و جواهرات مسروقه، کارآگاهان موفق به کشف و توقیف مقادیر دیگری از اموال مالباخته شدند.
 در ادامه و با کشف سوئیچ یدک متعلق به خودرو شخصی مالباخته مشخص شد که سارقین قصد داشته اند که در مرحله بعدی سرقت خود و با استفاده از کلید یدک خودرو، پس از گذشت مدتی اقدام به سرقت خودرو مالباخته نیز نمایند. 

متهمین پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهارات خود صراحتا به مشارکت خود در سرقت منزل مالباخته اعتراف کرده و عنوان داشتند "الف با نمایش فیلم تهیه شده از داخل منزل و ترسیم دقیق نقشه منزل، کوچک ترین جزئیات داخل خانه را به ما نشان داد؛ طی چندین روز آموزش از سوی وی، دقیقا اطلاع داشتیم که اموال بارزش در کدام قسمت منزل قرار دارد و نهایتا با استفاده از کلید تهیه شده از منزل مالباخته و با وجود ضد سرقت بودن درب منزل، بدون هیچگونه مشکلی وارد خانه شده و سرقت خود را بدون هیچگونه مشکلی انجام و از محل خارج شدیم ". 

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ،با اشاره به نگهداری بیش از اندازه اموال بارزش در محل سکونت افراد، عنوان داشت: "متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که گروهی از شهروندان بدون در نظر گرفتن هشدارهای پلیسی مبنی بر عدم نگهداری بیش از اندازه اموال باارزش در داخل منازل، با نگهداری اموال باارزش خود در داخل منزل زمینه سرقت آسان آنها را توسط سارقین با دست خودشان فراهم می آورند بگونه ای که متأسفانه در بسیاری از سرقت های منازل شاهد سرقت های چند ده میلیون طلا ، جواهرات ، وجوهات نقد و دیگر اموال باارزش از داخل منازل شهروندان هستیم". 

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند در پایان این خبر اعلام داشت: "متهمین پرونده با صدو قرار قانونی روانه زندان شده و اموال کشف شده از سارقین نیز برابر دستور مقام قضایی به مالباخته تحویل داده شد".
خبرهای مرتبط
برچسب ها: دزدی ، سرقت ، میلیاردر ، طلا ، جواهر ، آتیه
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟