چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
Wednesday, 23 May 2018
کد خبر: ۵۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۲۵ آذر ۱۳۹۵
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اعلام کرد که دو وکیل بازداشتی در کنیا آزاد و وارد کشور شدند.
به گزارش «آتیه»، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص آخرین وضعیت دو وکیل ایرانی که به دلیل سوء تفاهم توسط پلیس کنیا بازداشت شده بودند اظهار داشت: وزارت امور خارجه از ابتدای این دستگیری و بر اساس رویه و روال و وظیفه ذاتی خود برای حفظ و صیانت از حقوق شهروندان ایرانی از همه ظرفیت های و امکانات دیپلماتیک، سیاسی و حقوقی خود برای آزادی این دو شهروند ایرانی استفاده کرده و با تلاشهای بی وقفه سیاسی و کنسولی در تهران و نایروبی، در کنار بهره گیری از یک تیم حقوقی و از وکلای بارز محلی به پیگیری فوری این پرونده پرداخت.

قاسمی افزود: در ادامه این تلاشها ی مستمر سرانجام با دستور ویژه و خاص دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان این وزارتخانه در راس هیاتی راهی کنیا شد و در رایزنی های متعدد و نزدیک با مقامات ذیربط کنیایی، سوء تفاهم بوجود آمده رفع گردید و سر انجام این دو هموطن حقوقدان شب گذشته آزاد و پیش از ظهر امروز به همراه معاون کنسولی وزارت امور خارجه وارد کشور شدند.

قاسمی از همکاری دولت و مقامات قضایی کنیایی که با حسن نیت و تلاش خود توانستند بر بی گناهی این دو شهروند ایرانی صحه گذاشته و موجب آزادی آنان را فراهم آوردند قدردانی کرد.‌

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟