چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
Wednesday, 23 May 2018
کد خبر: ۵۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۳ - ۱۸ آذر ۱۳۹۵
دادگاه جنایی در مصر قاتل شیخ حسن شحاته، عالم برجسته شیعه این کشور را که سال 2013 به دست افراط‌گرایان کشته شد، به 14 سال حبس محکوم کرد.


به گزارش «آتیه»، به نقل از پایگاه العهد، دادگاه جنایی الجیزه مصر در این حکم "احمد الاخرس" متهم اصلی پرونده که به قتل عمد شیخ حسن شحاته و 3 تن از نزدیکانش و همچنین دعوت به قتل و تشجیع مردم برای ارتکاب قتل، متهم شده بود، تنها به 14 سال حبس محکوم کرد.

این دادگاه همچنین برای 23 متهم دیگر پرونده حکم حبس تا 14 سال صادر کرده و 8 تن دیگر را تبرئه کرده است.

 

در 23 ژوئن سال 2013و در زمان حکومت اخوان المسلمین بر مصر، تعدادی از شیعیان در منزل یکی از ساکنان ابومسلم در استان الجیزه مصر به نام "محمد فرحات" در زمان سفر شیخ حسن شحاته به آنجا گرد هم آمده بودند که تندروها در مقابل منزل محمد فرحات تجمع، خانه او را محاصره و سپس به داخل خانه یورش بردند که در جریان آن 4 تن از جمله شیخ حسن شحاته، دو فرزند و برادرش کشته شدند.

بنا به گزارش رسانه های مصری بعد از انجام تحقیقات مشخص شد که متهمان به سمت خانه مذکور کوکتل مولوتوف پرتاب کرده و و به سوی حسن شحاته و برادرش و دو پسرش ابراهیم و عماد ربیع علی تیراندازی کرده‌اند که کشته شدن آنها انجامید.

در روستا ابومسلم در استان الجیزه صدها شیعه زندگی می‌کنند که منازل مهمترین شخصیت‌های شیعی مصر از جمله حسن شحاته در این روستا قرار دارد.

برچسب ها: شیخ حسن شحاته ، مصر ، داعش
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟