چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
Wednesday, 23 May 2018
کد خبر: ۵۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۶ - ۱۷ آذر ۱۳۹۵
روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارانوت" ضمن اعتراف به پیروزی های بزرگ بشار اسد و نیروهای سوریه علیه تروریست ها، از نزدیکی زمان آزادی کامل شهر حلب خبر داد.
به گزارش «آتیه»، به نقل از العالم، روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارانوت" با اشاره به این که از آغاز بحران سوریه تاکنون، موقعیت بشار اسد و نیروهای سوریه هیچ‌وقت به این خوبی نبوده است، نوشت: "نیروهای سوری به تازگی دستاوردهای بزرگی علیه تروریست‌ها محقق کرده اند و اینک به سوی آزادی کامل شهر حلب پیش می روند؛ نیروهای سوریه اینک 80 درصد شرق حلب را در کنترل خود گرفته اند".

این روزنامه در گزارشی که سایت "وطن یغرد خارج السرب" آن را به عربی ترجمه کرد نوشت: "ارتش سوریه در نبرد علیه تروریست ها، به مهم‌ترین پیروزی که همان آزادسازی حلب است، نزدیک می شود؛ زیرا به تازگی توانسته است مناطق متعدد و مهمی را در شرق این شهر آزاد کند و در صورت موفقیت ارتش به سیطره بر شهر حلب، بزرگ‌ترین پیروزی خود را در نبرد با تروریست‌ها محقق خواهد کرد".

یدیعوت خاطرنشان کرد که به اذعان بسیاری از رسانه ها، اوضاع شهر حلب به نفع نیروهای ارتش سوریه و متحدانش است و به گفته روس‌ها نیروهای ارتش سوریه تاکنون 45 محله در حلب را از دست تروریست‌ها آزاد کرده و به گفته حزب الله، نیروهای سوری کنترل حدود 80 درصد از خاک حلب را به دست گرفته اند.

این روزنامه صهیونیستی با اشاره به راهبردی بودن موقعیت شهر حلب، تاکید کرد که مناطق تحت اشغال تروریست ها در سوریه، در چند هفته اخیر به شدت کاهش یافته است.
برچسب ها: سوریه ، بشار اسد ، حلب
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟