دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
Monday, 21 May 2018
کد خبر: ۵۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۹ - ۱۷ آذر ۱۳۹۵
ارتش سوریه با آغاز عملیاتی از چهار محور آخرین گام را برای پاکسازی محله های شرقی شهر حلب برداشته و تمهیدات و تدارکات لازم برای آغاز عملیات بزرگ آزادسازی آماده شده است.
به گزارش گروه بین الملل «آتیه»،‌ منابع میدانی اعلام کردند که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت، پس از آزادسازی محله الصالحین و الجدیده تا پاکسازی کامل بخش شرقی شهر حلب فقط هشت محله دیگر را درپیش دارند.
اکنون ارتش سوریه عملیاتی را از چهار محور برای پاکسازی محله های بستان القصر، الکلاسه، الانصاری، المشهد، کرم الدعدع، السکری، النزهه و شیخ سعید آغاز کرده است.


حلب در نقشه و مناطق مختلف آن

نیروهای عملیاتی از سمت بیمارستان چشم نیز با عبور از محله صفصافه خود را به نیروهای محافظ قلعه تاریخی حلب رساندند و براین اساس فقط کمتر از 8 کیلومتر مربع از محله های شرقی حلب دراختیار تروریست هاست.
ارتش سوریه صبح چهارشنبه نیز محله های اغیور، باب الحدید، الفرافره، صفصافه را پاکسازی کرد و تروریست های موجود در این مناطق به سوی محله های جنوبی عقب نشینی کردند.محورهای درگیری و پاکسازی

ارتش سوریه عملیات جدید خود را برای آزادسازی حلب در تاریخ 15 نوامبر (25 آذر) آغاز کرد و طی این مدت مناطق وسیعی را از اشغال گروه های معارض و تروریست خارج کرده است.
شرق حلب از اواسط سال 2012 میلادی در نتیجه جنگی که گروه های مخالف مسلح در سوریه به راه انداختند، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد که به ترتیب در کنترل مخالفان و دولت سوریه قرار داشت.
سوریه چند سالی است به دلیل حضور تروریست ها که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند ، با بحران و جنگ روبه رو است.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟