جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷
Friday, 22 June 2018
کد خبر: ۵۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۱ - ۱۶ آذر ۱۳۹۵
پس از دیدار با صالحی
وزیر انرژی آمریکا مدعی شد مصوبه اخیر کنگره درباره تمدید تحریم‌های 10 ساله ایران نقض برجام نیست.
به گزارش گروه بین الملل «آتیه»، ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا مدعی شد مصوبه کنگره درباره تمدید تحریم‌های ایران نقض برجام نیست.

مونیز در جمع خبرنگاران در وین گفت: نمی خواهم زیاد درباره نشست ها صحبت کنم اما باید بگویم دکتر صالحی نگرانی‌های ایران را درباره مصوبه اخیر کنگره درباره تمدید قانون تحریم‌های ایران بیان کرد.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید ایران گفته است که این مسئله را نقض برنامه جامع اقدام مشترک می‌دانند و قویا این مسئله را مطرح کرده‌اند. اما من هم به همان اندازه قوی گفتم که ما آن را نقض برنامه جامع اقدام مشترک نمی‌دانیم.

وزیر انرژی آمریکا با بیان اینکه ایران به شیوه‌های بسیار منافع برجام را لمس کرده و در حال دیدن نتایج آن است، گفت: حقیقت این است که دولت در حال تغییر است و مطمئن هستیم که می‌خواهیم توافق را در بهترین شکل حفظ کنیم و سپس دولت جدید آن را برعهده خواهد گرفت و فکر می‌کنم آنها ناچار خواهند بود کانال‌های خود را با همکاران ایرانی برقرار کنند و به سمت جلو پیش بروند.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟