شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
Saturday, 19 October 2019
کد خبر: ۱۸۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
اویل پرایس نوشت:
برخی رسانه‌های ایرانی از رکوردشکنی صادرات نفت خام ایران به هند خبر دادند این در حالی است که بر اساس گزارش اویل پرایس در سال مالی جاری نسبت به سال مالی گذشته با کاهش صادرات روبه رو بوده است.
به گزارش «آتیه»، اویل پرایس مدعی شد، در حالیکه برخی رسانه های ایرانی نوشته‌اند که صادرات نفت خام این کشور به هند به ۷۰۰ هزار بشکه در روز در این ماه رسیده و حجم فروش نفت بی‌سابقه بوده است، آمارها خلاف این ادعا را نشان می‌دهند.

بر اساس این گزارش هفته گذشته رویترز در گزارشی به نقل از منابع اطلاعاتی گفته بود واردات نفت خام هند از ایران ۱۵.۷ درصد در سال مالی ۲۰۱۷-۱۸ کاهش پیدا کرده است. این اتفاق بعد از توقف توزیع نفت از تهران توسط شرکت دولتی پتروشیمی هند در پی برخی اختلاف نظر‌ها میان ایران و هند رخ داده است.

به گزارش رویترز این اختلاف نظر میان مقام‌های ایرانی و هندی بر سر پاداش های مربوط به توسعه یکی از میدان‌های گاز طبیعی ایران بود که قرار بود به کمپانی‌های هندی داده شود. بر اساس منابع اطلاعاتی رویترز واردات نفت خام هند از ایران نزدیک به ۴۵۸ هزار بشکه در روز در سال مالی ۲۰۱۷/۲۰۱۸ بوده که نسبت به همین دوره زمانی در سال مالی گذشته که ۵۴۳ هزار بشکه در روز بوده با کاهش روبه رو شده است. داده‌ها نشان می‌دهد شرکت‌های پتروشیمی ۲۷ درصد واردات را از ایران کاهش داده‌اند.

به گزارش اویل پرایس، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران این هفته در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال تخفیف دادن به شرکت‌های پتروشیمی هندی برای حفظ سهم ایران در بازار نفت در صورت اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعلام کرد که ایران به دلیل فضای سیاسی و تصمیمات رییس‌جمهور آمریکا، همه اقدامات لازم برای حفظ سهم خود از بازارهای نفت را انجام می‌دهد.

وزیر نفت ایران گفته بود که ما تخفیف‌های ویژه‌ای به هندی‌ها داده‌ایم اما ممکن است در قیمت‌هایمان تغییراتی اعمال کنیم.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟