پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸
Thursday, 19 September 2019
کد خبر: ۱۸۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
با نظر لاریجانی و موافقت نمایندگان؛
طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر به دلیل عدم رفع ایراد شورای نگهبان، جهت اصلاح مجدداً به کمیسیون حمایت از تولید ملی بازگشت.
به گزارش گروه سیاسی «آتیه»، در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

در جریان بررسی این طرح، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: «گزارش جدید کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، نظر شورای نگهبان را تأمین نمی‌کند»؛ لذا بازگشت این طرح به کمیسیون به رأی نمایندگان گذاشته شد.

در پایان نمایندگان با ۱۰۲ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر در مجلس با ارجاع مجدد طرح به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی موافقت کردند.

بر اساس این طرح، ستادی در استان‌ها برای بررسی مشکلات تولید و رفع موانع آنها تشکیل خواهد شد، اما وظایف این ستاد به درستی مشخص نشده و این امر مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است.

اننتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟