جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
Friday, 21 June 2019
کد خبر: ۱۸۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۱ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
در حالی که برخی افراد بدون هیچ گونه سندی ادعا می‌کنند بقایای جنازه کشف‌شده در شهرری مربوط به رضاخان پهلوی است، مسؤولان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار داشتند جسد کشف‌شده مومیایی نیست.
به گزارش «آتیه»، شایعه پیدا شدن یک جسد مومیایی در ضلع غربی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در شهر ری باعث گمانی زنی های مختلف در این زمینه شد.

در همین زمینه مصطفی آجرلو معاون تبلیغات و ارتباطات آستان حضرت عبدالعظیم می گوید: در طی مراحل توسعه حرم حفاری نجام نشده است بلکه به صورت عادی زمین کنده شده است و در این رابطه هم  بقایایی از یک جسد را پیدا کرده‌ایم که مومیایی نبوده است.

وی افزود: چون در نزدیک حرم گورستان بوده است این یک اتفاق طبیعی است که جسدی در محدوده پیدا شود و مشخص است که در اجرای هر طرح توسعه احتمال کشف بقایایی از اجساد دفن شده باشد.

آجرلو تصریح کرد در این زمینه هم مسئولان مربوط به محض پیدا شدن بقایای جسد طبق قواعد اسلامی آن را دفن کرده‌اند و تمام شایعاتی که در فضای مجازی مربوط به مومیایی بودن جسد پیدا شده بوده خالی از واقعیت است.

از طرفی حسن خلیل آبادی رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران اعلام کرده که جسد پیدا شده مومیایی بوده و احتمالا مربوط به رضاخان بوده است.

البته خلیل ابادی این ادعا را بدون هیچ گونه سند و منبع معتبری اعلام کرده است . مسئولان میراث فرهنگی استان تهران هم تاکنون اظهار نظری مبنی بر رد یا تایید این شایعه نداشته‌اند.

لازم به ذکر است مرحوم صادق خلخالی در خاطرات خود در جریان تخریب مقره پهلوی اول می گوید: ما هر چه حفاری کردیم به بقایای جسد رضاخان نرسیدیم و حتی استخوانهای وی هم پیدا نشد و احتمالا خاندان پهلوی بقایای جسد را از ایران خارج کردند.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟