پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸
Thursday, 19 September 2019
کد خبر: ۱۸۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی به پاکستان سفر کرد.
به گزارش «آتیه»، به نقل از روزنامه پاکستان، «آلیس ولز» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی طی سفر خود به پاکستان با «تهمینه جنجوعه» سرپرست وزارت خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین در مورد روابط دوجانبه اسلام آباد- واشنگتن، مسئله افغانستان و همچنین محدودیت جدید اعمال شده برای رفت و آمد دیپلمات های پاکستانی حاضر در واشنگتن به بحث و تبادل نظر پرداختند.

لازم به ذکر است که اخیرا واشنگتن اعلام کرد که از تاریخ اول می (۱۱ اردیبهشت) قوانینی را تحت عنوان محدود کردن دیپلمات های پاکستانی مقیم آمریکا، اعلام و اجرایی خواهد کرد.

مطابق با این قانون، تردد دیپلمات های پاکستان به شعاع ۴۵ کیلومتری محدود شده است. گفته می‌شود دیپلمات‌های پاکستانی اگر قصد سفری فراتر از ۴۵ کیلومتر را داشته باشند باید از مقامات آمریکایی مجوز دریافت کنند. همچنین آن‌ها موظف خواهند شد محل اقامت خود را در شعاع ۴۵ کیلومتری از سفارت یا کنسولگری‌ها اجاره کنند و نباید از این محدوده خارج شوند. گفته می‌شود محدودیت‌های جدید به احتمال زیاد از اول ماه می به اجرا گذاشته خواهد شد.  

این تصمیم آمریکا تنها چند روز پس از تصادف «جوزف امانوئل هال» وابسته نظامی سفارت آمریکا در پاکستان صورت می‌گیرد. این دیپلمات آمریکایی روز شنبه همین هفته به علت رعایت نکردن قوانین رانندگی و عبور از چراغ قرمز، با دو موتور سوار پاکستانی برخورد کرد. در این حادثه یک نفر کشته و یک نفر هم زخمی شد.

پس از این تصادف پرونده قضایی برای این دیپلمات آمریکایی تشکیل شد که به علت مصونیت دیپلماتیک تاکنون بازداشت نشده است، اما پلیس اسلام آباد گواهینامه محلی وی را لغو کرده است. همچنین پلیس خروج وی را از پاکستان ممنوع کرده است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟