جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
Friday, 21 June 2019
کد خبر: ۱۸۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
دبیر کل سازمان ملل ضمن همدردی با خانواده های قربانیان حمله روز گذشته کابل این حمله را به شدت محکوم کرد.
به گزارش «آتیه»، به نقل از افق، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل حمله انتحاری دیروز در کابل را محکوم و با خانواده‌های قربانیان این حادثه، ابراز همدردی کرد.

وی افزود که هدف قرار دادن غیر نظامیان قابل قبول نیست و باید جلوی چنین حملاتی گرفته شود.

دبیر کل سازمان ملل در ادامه گفت که نباید به شورشیان اجازه داده شود تا از شرکت مردم افغانستان در انتخابات پارلمانی و شوراهای شهر های این کشور جلوگیری کنند.

 لازم به ذکر  است که در نتیجه حمله انتحاری دیروز در صف متقاضیان دریافت شناسنامه الکترونیکی در منطقه «دشت برچی» کابل، حدود ۵۷ تن کشته و بیش از ۱۱۹ تن دیگر زخمی شدند.

مسئولان در وزارت بهداشت افغانستان اعلام کردند که حدود ۲۰ زن و ۴ کودک نیز شامل قربانیان این رویداد بودند. داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

در این محل یک مرکز ثبت نام رای دهندگان نیز وجود داشت. در همین حال، دبیر کل سازمان ملل خواستار شرکت مردم در انتخابات آینده افغانستان شد.

قرار است که انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرهای افغانستان، در تاریخ ۲۸ مهر سال جاری برگزار شود. اما طی یک هفته اخیر، چندین مرکز رای‌دهی در این کشور هدف حمله شورشیان قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟