شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
Saturday, 19 October 2019
کد خبر: ۱۸۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
به فاصله چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، بحث تشکیل نیروی ویژه ای جهت پاسداری از انقلاب اسلامی در میان رجال صاحب نفوذ در شورای انقلاب و محافل معتمد و نزدیک به امام خمینی آغاز شد.
به گزارش «آتیه»، به فاصله چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، همزمان با شکل گیری کمیته های انقلاب اسلامی ،بحث تشکیل نیروی ویژه ای جهت پاسداری از انقلاب اسلامی در میان رجال صاحب نفوذ در شورای انقلاب و سایر محافل معتمد و نزدیک به امام خمینی آغاز شد. تا زمان تاسیس رسمی سپاه پاسداران در اردیبهشت 1358 ، چند تن از انقلابیون صاحب نام در نقاط مختلفی از تهران ، دست به راه اندازی تشکل هایی زدند که تمامی آن ها خود را با  نام «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» معرفی می نمودند. سرانجام به اهتمام شورای انقلاب همگی این گروه ها با یکدیگر متحد شده و با اساسنامه ای واحد که به تصویب شورای انقلاب اسلامی رسید ،«سپاه پاسداران انقلاب اسلامی » با آرم فعلی متولد شد. تصویر زیر اولین آرم با عنوان «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» می باشد که توسط گروه تحت فرماندهی شهید «محمد منتظری» استفاده می شد.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟