جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
Friday, 21 June 2019
کد خبر: ۱۸۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
آنگلا مرکل:
صدراعظم آلمان گفت: آنچه ما بر سر آن اختلاف‌نظر داریم، بهترین نحوه برخورد است. نخست وزیر نتانیاهو معتقد است که توافق هسته‌ای با ایران امنیتی که اسرائیل به آن نیاز داشت را فراهم نکرده است. ما معتقدیم بهتر است این توافق وجود داشته باشد حتی اگر کامل نباشد.
به گزارش «آتیه»، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، روز گذشته در مصاحبه‌ای با تلویزیون اسرائیل با اشاره به توافق هسته‌ای با ایران تاکید کرد که یک توافق ناقص بهتر از نبودن توافق است. 

«مرکل» درصدر هیاتی این هفته برای دیدار با «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا به واشنگتن سفر کرده است. «ترامپ» وعده داده تا ۱۲ می‌در صورت عدم اصلاح برجام از این توافق خارج خواهد شد. «امانوئل ماکرون» رییس‌جمهور فرانسه نیز به عنوان یکی از حامیان برجان روز دوشنبه دیداری با ترامپ خواهد داشت. 

«مرکل» در مصاحبه با شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شده نگرانی‌های اسرائیل بابت ایران را درک می‌کند. 

وی گفت: «آنچه ما بر سر آن اختلاف نظر داریم، بهترین نحوه برخورد است. نخست وزیر نتانیاهو معتقد است که توافق هسته‌ای با ایران امنیتی که اسرائیل به آن نیاز داشت را فراهم نکرده است. ما معتقدیم بهتر است این توافق وجود داشته باشد حتی اگر کامل نباشد. یک توافق ناقص بهتر از عدم وجود توافق است. ما به مذاکرات در این باره ادامه می‌دهیم اما آلمان از نزدیک مسائل را رصد می‌کند تا مطمئن شود که این توافق به طور کامل اجرایی خواهد شد.»

آلمان یکی از نزدیک‌ترین متحدان رژیم صهیونیستی است اما روابط با اسرائیل به دلیل توسعه شهرک‌سازی‌های دولت نتانیاهو در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس یعنی مناطق فلسطینی‌نشین تیره شده است. 

«مرکل» در اینباره به تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: من فکر می‌کنم این وضعیت سردگمی‌هایی را ایجاد کرده است چرا که راه حل دو دولت با سیاست شهرک‌سازی مطابقت ندارد. در نتیجه ما رویکردهای متفاوتی داریم.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟