جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
Friday, 21 June 2019
کد خبر: ۱۷۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
معاون وزیر خارجه روسیه:
معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرده که مسکو و اتحادیه اروپا در صورت اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران همچنان به تعهداتشان در برجام پایبند خواهند ماند و روسیه با هر اقدامی در جهت تضعیف برجام مخالف است.
به گزارش «آتیه»، اسپوتنیک روسیه در یادداشتی به اظهارات روز گذشته محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و نوشت: ظریف هشدار داده که واکنش جامعه به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برای واشنگتن ناخوشایند خواهد بود و آمریکا از این تصمیم پشیمان خواهد شد. 

این رسانه با اشاره به نامه ۵۰۰ نماینده بریتانیا، فرانسه و آلمان به کنگره آمریکا نوشت: اظهارات ظریف پس از نامه این ۵۰۰ نفر به کنگره آمریکا مبنی بر بازنگری در تصمیم ترامپ برای خروج از برجام مطرح شده است. 

بر اساس این گزارش، «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته که کاخ سفید تصمیمش را در آینده و قبل از ۱۲ ماه می  درباره برجام اعلام خواهد کرد. 

اسپوتنیک نوشت: «سایر امضاکنندگان توافق هسته‌ای یعنی روسیه، چین، بریتانیا، فرانسه و آلمان همه به موضع ترامپ درباره توافق هسته‌ای اعتراض دارند و معتقدند این توافق کارساز بوده است.»

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرده که مسکو و اتحادیه اروپا در صورت اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران همچنان به تعهداتشان در برجام پایبند خواهند ماند و روسیه با هر اقدامی در جهت تضعیف برجام مخالف است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟