جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
Friday, 21 June 2019
کد خبر: ۱۷۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
نامه ۵۰۰ نماینده مجلس بریتانیا، آلمان و فرانسه به کنگره آمریکا:
بیش از ۵۰۰ تن از نمایندگان پارلمان‌های فرانسه، بریتانیا و آلمان در نامه‌ای خطاب به همتایان آمریکایی خود خواستار پیگیری موضوع خروج ترامپ از توافق هسته‌ای و مهار رییس‌جمهور آمریکا شدند.
به گزارش «آتیه»، در بیانیه مشترکی که نمایندگان مجلس سه کشور آلمان، فرانسه و بریتانیا برای انتشار در اختیار «گاردین»، «اشپیگل»، «نیویورک تایمز» و «لوموند» قرار دادند از کاخ سفید خواسته شده قبل از ۱۲ می بر سر رسیدن ضرب‌الاجل ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای بازنگری کرده و در غیر این صورت اروپا سیاست جدیدی را در مواجهه با نگرانی‌های ترامپ در پیش خواهد گرفت. 

در این نامه گفته شده که «تهدیدهای دولت آمریکا برای خروج از برجام در حالی که ایران به تعهداتش در برجام پایبند است، مطرح می‌شود در حالیکه خروج از توافق هسته‌ای توسط آمریکا عواقب مرگباری خواهد داشت» 

نویسندگان این نامه همچنین مدعی شدند: «تاثیر کوتاه مدت چنین اقدامی می‌تواند از دست رفتن کنترل بر برنامه هسته‌ای ایران باشد که می‌تواند منابع جدیدی برای تشدید بی‌ثباتی خاورمیانه و فرا‌تر از آن را ایجاد کرد.» 

بر اساس گزارش گاردین در این نامه خطرات بلندمدت جدی‌تری برشمرده و گفته شده: «تخریب اعتبار امضاکنندگان توافق هسته‌ای به عنوان طرف‌های یک توافق و مذاکرات بین‌المللی و به طور عام‌تر تخریب چهره دیپلماسی به عنوان ابزار صلح و امنیت پایدار از اثرات بلندمدت این اقدام آمریکاست». 

در بخش دیگری از نامه گفته شد که «خروج از برجام می‌تواند ارزش همه وعده‌ها و تهدیدهای کشورهای ما (آمریکا) را تقلیل دهد. »

آن‌ها گفته‌اند که اگر توافق هسته‌ای شکست بخورد، رسیدن مجدد به یک ائتلاف بزرگ برای ایجاد رژیم تحریم‌ها علیه ایران امری غیرممکن خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟