جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
Friday, 21 June 2019
کد خبر: ۱۷۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۴ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۷
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور خبر داد:
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور از کشف و ضبط ۳۰ قطعه سکه ساسانی و سلوکی در فرودگاه کرمانشاه خبر داد.
به گزارش «آتیه»، سردار سرتیپ دوم پاسدار امیر رحمت‌الهی، فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور با اعلام این خبر گفت: با عنایت به تعاملات سازنده بین یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه و پلیس فرودگاه و به محض کسب خبری مبنی بر وجود تعدادی سکه قدیمی در بسته‌ای پستی از سوی عوامل پلیس فرودگاه، اکیپ نیرو‌های حفاظت میراث‌فرهنگی این استان به سرپرستی فرمانده یگان در محل حاضر شدند.
 
وی افزود: در بررسی‌های کارشناسی وجود ۳۰ قطعه سکه قدیمی از جنس آلیاژ در بسته پستی ارسالی تایید شد. با توجه به احتمال تاریخی بودن سکه‌های مکشوفه، نسبت به انتقال آن‌ها به واحد کارشناسی استان اقدام شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: در پی کارشناسی‌های فنی انجام شده از سوی کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان، اصالت اشیای مکشوفه تأیید و قدمت آن‌ها دوره ساسانی و سلوکی تخمین زده شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خاطرنشان کرد: در ادامه روند پیگیری موضوع، فرستنده بسته پستی از سوی پلیس فرودگاه به محل احضار شد و همراه پرونده متشکله تحویل مراجع قضایی استان شد.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟