جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
Friday, 21 June 2019
کد خبر: ۱۷۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۹ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۷
امانوئل ماکرون:
رییس‌جمهور فرانسه در مصاحبه با یک مجله آمریکایی از تصمیمات ترامپ در خصوص خروج از توافق پاریس و تهدید به خروج از توافق هسته‌ای انتقاد کرد.
به گزارش «آتیه»، امانوئل ماکرون رییس‌جمهور فرانسه با «ونیتی‌فیر» مصاحبه و درباره توافق هسته‌ای ایران اظهارنظر کرده است.

وی در این مصاحبه به اختلافات شدید با ترامپ اشاره کرده و از تصمیمات او درباره خروج از توافق پاریس و تهدید به خروج از توافق هسته‌ای انتقاد کرده است.

ماکرون گفته « من همیشه بسیار روشن و شفاف درباره این اختلاف‌نظر‌ها صحبت کرده‌ام. به این صورت نیست که چون ما متحد هستیم با هم اختلاف‌نظر نداشته باشیم. روابط دوجانبه قوی ما در واقع ما را قادر ساخته تا در مورد راه‌های سازنده خود واگرا باشیم.»

ماکرون همچنین گفته که « مذاکرات شفاف و صریحی که با ترامپ داشتم را تحسین می‌کنم؛ چرا که به ما کمک کرد همدیگر را درک کنیم. چه در مورد ایران چه در مورد تجارت، بر این باورم که می‌توانیم به اصول مشترکی برسیم.»

رییس‌جمهور فرانسه مدعی شد: «فرانسه و آمریکا هر دو می‌خواهند از توسعه بمب هسته‌ای توسط ایران جلوگیری کنند و امیدوارند که به فعالیت‌های تجاری انحرافی خاتمه دهند. این مذاکرات در کانتکس روابط طولانی و منحصر به فرد دو کشور مطرح شد. روابط دو جانبه قوی ما کلید ماجراست. فرانسه قدیمی‌ترین متحد آمریکاست. ما همیشه در کنار هم خواهیم ماند.»

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟