سه‌شنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۸
Tuesday, 26 March 2019
کد خبر: ۱۷۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش درباره آخرین دستاورد‌های هوانیروز گفت: اقدامات خوبی برای ارتقاء بالگرد‌های هوانیروز انجام شده است.
به گزارش «آتیه»، امیر سرتیپ دوم علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش درباره آخرین دستاورد‌های هوانیروز گفت: اقدامات خوبی برای ارتقاء بالگرد‌های هوانیروز انجام شده است که از جمله آن ارتقاء برد موشک‌های بالگردی هوانیروز یا همان موشک شفق است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی با بیان این که ساخت این موشک با همکاری متخصصان داخلی هوانیروز و صنایع دفاعی انجام شده و کاملا بومی است، افزود: برد این موشک‌ها نسبت به موشک‌های قبلی دو برابر افزایش پیدا کرده است که این میزان افزایش موجب شده برد این موشک ها بین ۸ تا ۱۲ کیلومتر ارتقاء پیدا کند.

امیر سرتیپ جهانشاهی ادامه داد: با توجه به تهدیدات پیش رو این موشک‌ها در رزم نزدیک خیلی تاثیرگذار هستند و کارایی بسیار بالایی دارند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش درخصوص دستاورد دیگر هوانیروز بیان داشت: دستاورد دیگر در خصوص تجهیز بالگرد‌ها مربوط به سامانه دید در شب است که با توجه به نیازی که در پرواز‌های عملیاتی شب داریم، انجام این کار ضرورت داشت که با کمک متخصصان هوانیروز و مهندسان صنایع دفاعی به صورت کاملا بومی انجام شد و تعدادی از بالگرد‌ها به سامانه دید در شب تجهیز شدند و در حال حاضر خلبانان ما با بهره گیری از این سامانه می توانند بیش از ۵۰ ساعت پرواز کنند.

امیر سرتیپ جهانشاهی افزود: آخرین دستاورد ما در خصوص تسلیح بالگرد‌های ۲۱۴ به تیربار و راکت انداز بود که این بالگرد‌ها از حالت هجومی و پشتیبانی به حالت تهاجمی تبدیل شدند

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟