جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
Friday, 21 June 2019
کد خبر: ۱۷۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷
وزیر امور خارجه کشورمان در صدر هیاتی سیاسی برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اکو، تهران را به مقصد تاجیکستان ترک کرد.
به گزارش «آتیه»، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در صدر هیاتی سیاسی برای شرکت در بیست و سومین نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو اکو تهران را به مقصد دوشنبه پایتخت تاجیکستان ترک کرد.

سازمان همکاری اقتصادی (اکو) هم اکنون با ده عضو شامل ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و تاجیکستان بیش از ٣٣٠ میلیون جمعیت و بیش از ٨ میلیون کیلومتر مربع وسعت منابع گسترده نفت و گاز و صنایع مختلف را در اختیار دارند.

طبق اساسنامه این سازمان، اکو برای بهبود شرایط توسعه اقتصادی پایدار کشورهای عضو تلاش می‌کند و برای حذف تدریجی موانع تجاری در این منطقه فعالیت دارد. از دیگر اهداف اکو، تهیه برنامه مشترک برای توسعه منابع انسانی در این ده کشور است.

انتهای پیام/

برچسب ها: ظریف ، اجلاس اکو ، آتیه
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟