سه‌شنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۸
Tuesday, 26 March 2019
کد خبر: ۱۷۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
قاضی‌پور در جریان تذکری در صحن:
نماینده اصولگرای ارومیه در مجلس در واکنش به ارائه گزارش تخلفات نفتی در نیروی انتظامی دولت نهم و دهم، نسبت به تاکید بر تخلفات یک نهاد انقلابی انتقاد کرد و گفت: مقدمه این تخلفات از زمانی شورع شد که احمدی‌نژاد نفت کشور را به اشخاصی مثل بابک زنحانی داد.
به گزارش «آتیه»، نادر قاضی‌پور در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی که به رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد عملکرد قانون هدفمندی یارانه‌ها و تبصره‌های مربوط به آن در قوانین بودجه سنواتی طی سال‌های ۱۳۸۹ لغایت ۱۳۹۵ اختصاص داشت، در اخطاری اعلام کرد: این گزارش کمیسیون یک بعدی نوشته است. چرا اسمی از آقای احمدی‌نژاد نیامده است. همه این اقدامات توسط شخص احمدی‌نژاد و بابک زنجانی انجام شده است.

وی افزود: مقدمه این تخلفات از زمانی شورع شد که احمدی‌نژاد نفت کشور را به اشخاصی مثل بابک زنحانی داد. خواهشمند است گزارش بفرمایید تکلیف این افراد را نیز مشخص کنند.

نماینده اصولگرای ارومیه خاطرنشان کرد: کل تخلفات موارد بسیاری است و از آیت‌الله لاریجانی تشکر می‌کنم که به همه این پرونده را دارند و به آن رسیدگی می‌کنند. درحالی که فقط به تخلف یک نهاد انقلابی اشاره شده است.

قاضی‌پور تصریح کرد: اسامی کسانی که با هاله نور بودند، در این پرونده نیامده است. گزارشات تخلفات رییس‌جمهور وقت هم به صحن بیاید و در این مجلس به آن رسیدگی شود.

علی لاریجانی نیز در پاسخ به این تذکر گفت: دیوان محاسبات و دادستانی در حال پیگیری است. نکته قاضی‌پور این است که کمیسیون موضوع را با جدیت دنبال کند که همین‌طور خواهد بود.

حاجی دلیگانی: عدم رسیدگی به تخلفات منجر به افزایش فساد دولتی می‌شود

حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری با استناد به بند ۷ ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس درباره مسئولیت هیات رییسه در رعایت اوقات در رسیدگی‌ها اظهار داشت: باید از کمیسیون برنامه و بودجه به‌خاطر رویکرد جدید در امر نظارت تشکر کنیم اما این گزارش‌ها مربوط به ۸۹ و بعد از آن است. این طولانی شدن روندها می‌تواند باعث استمرار فساد در دستگاه‌های دولتی باشد و این‌گونه نیز شده است.

وی افزود: چه تضمینی وجود دارد این پیشنهادها اجرایی شود. آیا باز این موارد هم در بایگانی‌ها باقی می‌ماند. هم دستگاه قضایی و هم دیوان محاسبات باید جواب دهد. همین ماده ۲۳۶ که برای بانک مرکزی تصویب کردیم، کجاست. هیچ خبری از آن نیست. نکته بعدی این است که باز در حال تکرار همین اتفاقات هستیم. بنابر گزارش روز سه‌شنبه، ۲ هزار میلیارد تومان از اعتبارات استانی تخصیص یافته اما می‌گویند اعتبارات در اختیار نیست. از آن طرف مالیات بر ارزش افزوده به صورت نقدی دریافت می‌شود.

حاجی‌دلیگانی همچنین تاکید کرد: در بودجه سال ۹۵ حدود ۹۰۰ تخلف صورت گرفته است. خواهشم این است که به این موارد رسیدگی شود.

علی لاریجانی در واکنش به تذکر این نماینده اصولگرای مجلس گفت: خیلی از این پیشنهادها مواردی است که دیوان محاسابت باید پیگیر باشد. این گزارش از آن جهت است که کمیسیون‌ها تخلفات را بررسی و گزارش دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برخی موارد هم علاج شده است. مثلاً در بودجه سال ۹۷ تاکید شد بخشی از این مصوبات که اینجا ذکر شده باید در شورای‌عالی امنیت ملی آمده و به تایید رهبری برسد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رحیمی نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس نیز در تذکری دیگر به این مورد اشاره کرد که با تایید رییس مجلس روبرو شد و لاریجانی بار دیگر بر لزوم تصویب و تایید برخی از مصوبات بودجه ۹۷ در شورای‌عالی امنیت ملی و از جانب مقام معظم رهبری تاکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟