شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸
Saturday, 23 March 2019
کد خبر: ۱۷۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
لاریجانی در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون برنامه و بودجه:
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مصوبات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت باید به تایید شورای عالی امنیت ملی برسد.
به گزارش «آتیه»، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در تذکر آیین نامه ای با استناد بند ۷ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر رعایت زمان در رسیدگی مجلس به امور اظهار داشت: گزارش تخلفات بودجه ای که امروز قرائت شد مربوط به سال های ۸۷ و بعد از آن است که با این طولانی شدن فرآیند رسیدگی ها، زمینه استمرار و بقای فساد در سیستم های دولتی فراهم می شود.

وی افزود: این سوال از مجلس وجود دارد که چه تضمینی هست که این پیشنهادات که در گزارش آمده، اجرایی شود و آیا اینها هم در بایگانی ها ضبط می شود؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: به عنوان مثال این سوال وجود دارد که وقتی ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی که برای رئیس کل بانک مرکزی اعمال کردیم آیا دیوان محاسبات رسیدگی کرده است که بعد از پنج ماه نتیجه چه شد؟

حاجی دلیگانی افزود: ۲ هزار میلیارد تومان از اعتبارات استانی برای سال ۹۶ ابلاغ شده بود اما می گویند پولی وجود ندارد! دولت هم به پیمانکاران بدهکار است، اینها باعث بی اعتمادی می شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: خیلی از این پیشنهادات را دیوان محاسبات باید پیگیری کند و قرائت گزارش نیز بر اساس آیین نامه است.

وی افزود: خیلی از مشکلاتی هم که اشاره کردید در بودجه ۹۷ علاج شده است؛ از جمله اینکه مصوبات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت باید در شورای عالی امنیت ملی هم تصویب شود و به تایید مقام معظم رهبری برسد و تا جایی که اطلاع دارم خیلی از آنها نیز در دست بررسی و رسیدگی است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟