سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
Tuesday, 20 August 2019
کد خبر: ۱۷۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷
معاون سازمان انرژی اتمی:
معاون سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام این سازمان به عنوان بازوی فنی و اجرایی جمهوری اسلامی ایران برای اجرای هرگونه تصمیم مقام های ارشد کشور آمادگی کامل دارد.
به گزارش «آتیه»، محمد احمدیان گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام، سازمان انرژی اتمی ایران، هرگونه تصمیمی که مقام‌های ارشد کشور براساس سناریوهای متعدد تنظیم شده بگیرند را با قدرت و سرعت به مرحله اجرا در می آورد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۲ واحد نیروگاهی ۱۰۵۷مگاواتی برق هسته ای در استان بوشهر گفت: با گذشت حدود ۱۵ ماه از قرارداد پیمانکار ساخت این نیروگاه ها گام های خوبی در راستای آماده سازی سایت آنها برداشته شده است.

وی بیان کرد: براساس قرارداد موجود، پیمانکار موظف به بهره گیری از توان نیروی انسانی و تجهیزاتی داخل کشور با اولویت است.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: در این ارتباط با تشکیل کارگروه هایی برای مراجعه به صنایع داخلی و شناسایی این ظرفیت ها تلاش می شود بیشترین استفاده از توانمندی های داخلی در ساخت این نیروگاه ها انجام شود.

وی در ارتباط با اجرای مسئولیت های اجتماعی نیروگاه اتمی بوشهر گفت: همه صنایع بزرگ در دنیا عهده دار مسئولیت های اجتماعی هستند و در این ارتباط نیروگاه اتمی بوشهر سال گذشته با حمایت سازمان انرژی اتمی ایران ماده قانونی را به تصویب رساند که این امکان را به نیروگاه می دهد تا قدم های بلندتری در زمینه ایفای مسئولیت های اجتماعی خود بردارد.

احمدیان بیان کرد: با تصویب آیین نامه اجرایی این قانون در دولت امیدواریم، مسئولیت های اجتماعی نیروگاه اتمی بوشهر که تا به امروز به صورت پراکنده انجام می شد با انسجام و قدرت بیشتری اجرا شود.

وی یادآور شد: نیروگاه اتمی بوشهر در اجرای مسئولیت های اجتماعی خود احداث مرکز آموزشی مجهز، اورژانس هسته ای و عمومی را در بوشهر آغاز کرده که انتظار می رود با تصویب آئین نامه اجرایی این قانون، این حرکت با شتاب بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به تولید هفت میلیارد و ۴۵۰ میلیون کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر و تحویل آن به شبکه سراسری در سال گذشته گفت: این نیروگاه در سال ۱۳۹۶ یکی از بهترین رکوردهای تولید برق را برجا گذاشت.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اضافه کرد: در زمان حاضر نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات برنامه ریزی شده از مدار خارج است که امیدواریم تا ۲ هفته آینده وارد مدار تولید شود.

وی با اشاره به سال تولید و حمایت از کالای ایرانی افزود: تلاش می شود در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در بهره‌برداری، تعمیرات، نگهداری و پشتیبانی فنی تا حد توان از توانمندی صنایع و متخصصان داخلی استفاده شود.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟