شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸
Saturday, 23 March 2019
کد خبر: ۱۷۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷
ادعای بی‌اساس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:
سخنگوی وزیر خارجه آمریکا با طرح این ادعا که ایران در توانمندسازی انصارالله نقش داشته و عربستان حق دارد در برابر «این تهدیدها» از مرزهای خود دفاع کند، مدعی شد که این تهدیدها «از جانب ایران و اقدام‌های آنها در جهت اشاعه سلاح و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده آنها در منطقه ایجاد می‌شود».
به گزارش «آتیه»، به نقل از فایننشال اکسپرس، «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود حمله انصارالله به ریاض را محکوم کرد و گفت این پرسش در مورد تعهد آنها به کمک به ایجاد صلح و ثبات و امنیت آینده یمن از سوی آنها برای ما ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: آمریکا قویا حمله موشکی شب گذشته انصارالله به ریاض را محکوم می‌کند. آمریکا از حق عربستان سعودی برای دفاع از مرزهایش علیه این تهدیدها حمایت می‌کند.

سخنگوی وزیر خارجه آمریکا با تکرار برخی مواضع بی‌اساس مدعی شد که این تهدیدها از جانب ایرانی‌ها و اقدام‌های آنها در جهت اشاعه سلاح و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده آنها در منطقه ایجاد می‌شود.

نائورت ادامه داد: ما به درخواست خود مبنی بر بازگشت همه طرف‌ها به مذاکرات سیاسی که سازمان ملل تسهیل کرده و حرکت در جهت پایان دادن به جنگ در یمن ادامه می‌دهیم.

 انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟