جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
Friday, 14 December 2018
کد خبر: ۱۷۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۵ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
نخست‌وزیر انگلیس با رئیس‌جمهوری فرانسه بر ادامه تقابل با آنچه «رفتارهای تهاجمی» روسیه خواندند، به توافق رسیدند.

به گزارش «آتیه»، به نقل از روسیه الیوم، «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه توافق کردند تا به روند پاسخ به آنچه «رفتارهای تهاجمی روسیه» خواندند، ادامه دهند.

دفتر نخست‌وزیر انگلیس امروز –سه‌شنبه- اعلام کرد که ترزا می و امانوئل ماکرون بر ادامه همکاری دوجانبه برای پاسخ به رفتارهای تهاجمی روسیه توافق کردند.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیر روسیه آمده است که نخست‌وزیر انگلیس با رئیس‌جمهوری فرانسه گفت‌وگو کرد و درباره آخرین تحولات درباره حادثه مسموم شدن جاسوس روس در بریتانیا در چهارم مارس و درباره آنچه دولت بریتانیا در نتیجه تحقیقات انجام شده به آن دست پیدا کرده‌اند، گفت‌وگو کردند. دولت انگلیس دریافته است که به احتمال بسیار زیاد روسیه مسئول مسموم کردن سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: ماکرون و می همچنین به تفصیل درباره رفتارهای تهاجمی روسیه گفت‌وگو کردند و بر سر پاسخ مشترک به همراه متحدان خود به روسیه توافق کردند.

روسیه هرگونه دست داشتن در حادثه مسموم شدن جاسوس روس در انگلیس را رد کرده است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟