چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
Wednesday, 23 January 2019
کد خبر: ۱۷۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
آیت الله بهشتی در نطق پیش از دستور اجلاسیه خبرگان:
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: طرح مسائلی مانند علم دینی یا غیردینی، حجاب اجباری یا اختیاری، نتیجه ای جز شبهه افکنی و ایجاد تردید نسبت به مسلمات ندارد.

به گزارش گروه سیاسی «آتیه»، آیت الله احمد بهشتی نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، امروز(سه شنبه) در نطق پیش از دستور اجلاسیه خبرگان اظهار داشت: بعضی مسائل به جای تریبون عمومی، باید در حوزه و دانشگاه طرح شود. عده ای بدون توجه به این امر مسائلی مانند علم دینی یا غیردینی، حجاب اجباری یا اختیاری و امثال این ها را در تریبون های عمومی و سخنرانی ها مطرح می کنند که نتیجه ای جز شبهه افکنی و ایجاد تردید نسبت به مسلمات ندارد.

وی افزود: مگر بی حجابی و بدحجابی در جامعه از منکرات نیست؟ این مقوله امری نیست که به سلیقه افراد واگذار شده باشد. اسلام مخالف آزادی نیست اما نه آزادی همراه با فساد و بی بندو باری بلکه آزادی عقل و عقلانیت و رهایی از توطئه های استکباری. آزادی این است که مردم حق انتقاد داشته باشند.

آیت الله بهشتی با اشاره به شعار سال گفت: چند روزی به آخر سال نمانده است؛  آیا در سال تولید و اشتغال توانستیم تولید را به سطحی برسانیم که اشتغال به معنای دقیق کلمه تحقق یابد؟ آیا جلوی قاچاق را گرفتیم؟ آیا واردات بی رویه و غیر ضروری که میلیاردها دلا ارز مملکت را بلعیده را کاهش داده ایم؟

وی تاکید کرد: صنعت پوشاک می تواند برای ایجاد اشتغال مورد توجه قرار بگیرد. کشورهایی که با بیکاری و افزایش جمعیت مواجه اند، به این موضوع توجه جدی دارند. چرا باید بیش از نیمی از نیاز مردم به پوشاک، بعضاً به صورت قاچاق و غیر قانونی از خارج تأمین شود؟

آیت الله بهشتی گفت: آیا برای تحقق عدالت، به ساده زیستی و نفی اشرافی گری و مردمی بودن، آنگونه که باید و شاید روی آورده ایم؟ همانگونه که رهبری معظم انقلاب فرمودند، باید در مواردی برای عدم تحقق عدالت از مردم عذرخواهی کنیم.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟