دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
Monday, 21 January 2019
کد خبر: ۱۷۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
نوبخت در نشست خبری:
سخنگوی دولت گفت: یک رقمی در بودجه پیش‌بینی می‌شود که گاهی منابع آن کامل تحقق پیدا نمی‌کند باید بگویم عدم تحقق منابع داریم اما کسری بودجه نداریم.

به گزارش گروه سیاسی «آتیه»، محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود با اشاره به انتشار آمار ۹ ماهه از سوی مرکز آمار گفت: بر اساس گزارش که از سوی نماز بانکی و وزارت صنعت معدن و تجارت که روز گذشته منتشر شد ۱۷ هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان به ۲۶ هزار ۶۷۸ بنگاه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از سوی دولت هم تاکنون ۳۳ هزار و ۴۵۴ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت شد که در مقایسه با   ۱۸ هزار ۶۴۳ میلیارد سال گذشته ۷۹ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: یک رقمی در بودجه پیش‌بینی می‌شود که گاهی منابع آن کامل تحقق پیدا نمی‌کند باید بگویم عدم تحقق منابع داریم اما کسری بودجه نداریم. بودجه صد در صد تحقق پیدا نمی‌کند.

وی افزود: اگر منابع تحقق پیدا کند تعهدات خود را انجام می‌دهیم، اما مثلا اگر منابع تحقق پیدا نکند نمی‌توانیم به کارمند دولت بگوییم ببخشید بودجه تامین نشد، ما باید برای این مورد قرض و حقوق را پرداخت کنیم.

نوبخت تاکید کرد: ما کسری بودجه نداریم اما چون دخلمان با خرج یکی نیست، آرام‌تر هزینه می‌کنیم.

وی با بیان این که شاید شما بپرسید چرا درست پیش‌بینی بودجه نمی‌کنید، اظهار داشت: گاهی اوقات مجلس پیش‌بینی می‌کند بودجه بیشتر باشد، سال گذشته سیصد و ۱۹ هزار میلیارد تومان به مجلس تقدیم کردیم که مجلس آن را به سیصد و ۴۶ هزار افزایش داد که ما مخالفت کردیم.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟