دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
Monday, 21 January 2019
کد خبر: ۱۷۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
رییس شورای شهر تهران:
ریس شورای شهر تهران مهمترین مطالبه عمومی را مبارزه با فساد دانست.

به گزارش «آتیه»، محسن هاشمی در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه رویکرد شورای شهر تهران در سال آینده توجه بیشتر به وظایف نظارتی و در اولویت قرار دادن حل معضلات اصلی شهر تهران است، گفت: در روزهای پایانی سال قرار داریم، ایامی که برای اکثر شهروندان این روزها ایامی باطراوت و مقدمه تعطیلات نوروزی است، اما برای خدمتگزاران شهرداری و دیگر دستگاهها مانند نیروی انتظامی، اورژانس و همچنین مادران، پرکارترین روزهای سال است، که جا دارد از طرف اعضای شورای شهرتهران به همین مناسبت به این عزیزان خداقوت گفته شود.

هاشمی ویژگی سال 1396 برای مدیریت شهری تهران را  ثبت رکورد بی سابقه مشارکت شهروندان تهرانی در انتخابات شورای شهر تهران دانست و گفت: این انتخاب هم نشان دهنده مطالبه جدی ایجاد تحول در مدیریت شهری و هم نشانگر میزان اهمیت مدیریت شهری در افکارعمومی بود که با آرایی حدود سه برابر دوره های گذشته، شورای پنجم را موظف به تحقق مطالبات خود کردند.

وی ادامه داد: بار امانت مردم بر دوش ما، بارسنگینی است که تلاش کرده‌ایم، طی حدود شش ماه سپری شده از مسئولیت شورای پنجم آن را به سوی مقصد ببریم و قطعا توان و عملکرد ما در برابر انتظارات شهروندان و وظایفمان، دچار قصور وتقصیر است، اما تلاش ما براین است که در سال جدید با استفاده از تمامی توان وظرفیت کارشناسی و اختیارات قانونی، تحول و بهبود در عملکرد مدیریت شهری را تسریع کنیم.

هاشمی با بیان اینکه رویکرد شورای شهر تهران در سال آینده توجه بیشتر به وظایف نظارتی شورا و در اولویت قرار دادن حل معضلات اصلی شهر تهران از طریق اقدامات زیربنایی و شتاب در روند توسعه پایدار شهری است، افزود: امروز در جامعه، یکی از مهمترین مطالبات عمومی، مبارزه با فساد وکاهش تخلفات، رانت و مفاسد اقتصادی است و در این حوزه شورای پنجم حاکم کردن اصل شفافیت و کاهش انحصار، رانت و تبعیض در مدیریت شهری را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار می دهد.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: از شهروندان شریف تهرانی نیز انتظار داریم، حمایت و اعتماد خود به شورای پنجم را که با آرای خود در سال 1396، ماندگار کردند با مطالبه گری و نقد سازنده مدیریت شهری در سال 1397 تداوم ببخشند چرا که بدون حمایت وهمراهی مردم، نمی توان گامی رو به جلو برداشت.

وی در انتها به اتفاقات سال 96 اشاره و تصریح کرد: سال 1396 برای شهروندان تهرانی توام با معضلات جدی در حوزه آلودگی هوا، نگرانی دربرابر خطر زلزله و افزایش آسیبهای اجتماعی بود که تلاش می کنیم این معضلات را اگر در سال پیش قابل رفع نیستند، کاهش دهیم، بدیهی است شهروندان با رفتار مسئولانه و ایفای نقش تعهدپذیر خود می‌توانند، بر شتاب این مسیر بیافزایند، از اصحاب رسانه نیز که مجرای ارتباطی شهروندان و نمایندگان مردم را فراهم کردند، تقدیر کرده و موفقیت بیش از گذشته آنها را آرزو داریم.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟