دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
Monday, 17 December 2018
کد خبر: ۱۶۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
دادستان ارومیه:
دادستان عمومی و انقلاب ارومیه از وصول شکایت شهرداری این شهر در خصوص ماجرای انتشار تصاویر مربوط به تخریب یک واحد ساختمانی غیر مجاز خبر داد.
به گزارش «آتیه»، مصطفی حبیبی دادستان ارومیه با اعلام اینکه قراین و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد تصاویر و عکس‌هایی که از یک خانواده در کنار یک واحد مسکونی تخریب شده منتشر شده در واقع صحنه سازی و نمایش غیر واقعی ماجرا بوده است گفت:ماجرا آنطور که اعلام شده نبوده و در واقع در آن محل، منزلی از قبل در کار نبوده بلکه زمینی کوچک بوده که پیمانکاری قصد داشته در شب ولادت حضرت فاطمه(س) و جشن‌ها و مراسم مربوطه، شبانه و به صورت غیر مجاز آن را احداث کند.

دادستان ارومیه افزود: زمین متعلق به همان خانواده‌ای است که تصاویرشان منتشر شده است. بهزیستی به این خانواده وامی ۶۰ میلیون تومانی داده بوده تا برای خود آپارتمانی بخرند اما آنها اقدام به خرید این زمین می‌کنند و چون در محدوده غیر مجاز ساخت و ساز بوده، پیمانکار ساختمان قصد داشته شبانه آن را احداث کند که بعد از اطلاع شهرداری نسبت به تخریب آن اقدام شده است.

وی گفت:بعد از تخریب این واحد غیر قانونی، پیمانکار به قصد مظلوم نمایی و تشویش اذهان، به آوردن اعضای خانواده که دارای معلولیت هستند،اقدام می‌کند و با گرفتن عکس‌های ترحم برانگیز در کنار دیوار های تخریب شده و انتشار آن، ماجرا را به گونه‌ای القا می کند که گویی شهرداری خانه ای مسکونی و محل سکونت یک خانواده معلول را بر سرشان خراب کرده است.

دادستان ارومیه با تاکید بر اینکه طبق گزارش‌های اخذ شده، این خانواده در مکان دیگری مستاجر بوده و در روز تخریب به آن محل آورده شده‌اند، از اعلام شکایت شهرداری علیه پیمانکاری که علاوه بر ساخت و ساز غیر مجاز به تشویش اذهان علیه شهرداری ارومیه هم اقدام کرده است،خبر داد.  

حبیبی گفت:تصمیم گیر اصلی این صحنه سازی پیمانکار بوده و سایر ابعاد موضوع پس از وصول شکایت شهرداری در دست بررسی است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟