چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
Wednesday, 19 December 2018
کد خبر: ۱۶۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
معاون امور استان‌های صدا و سیما خبر داد:
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با تشریح عملکرد مراکز استانی صدا و سیما در سال ۹۶ گفت: بیش از ۳۰ سریال فاخر و ارزنده در مراکز استانی رسانه ملی در دست تولید است.
به گزارش «آتیه»، دکتر علی دارابی با تشریح اولویت‌های مراکز صدا و سیما در سال ۹۷ گفت: امسال نخستین سال اجرای برنامه ۵ ساله صدا و سیما در دوره ریاست جدید سازمان است که مراکز صدا و سیما در اجرای این برنامه نقش مهم و اساسی دارند.

وی همچنین به ویژه برنامه‌های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷ درصدد تولید و پخش برنامه‌های فاخر با رویکرد گرامیداشت و تبیین دستاوردهای انقلاب در ۴۰ سال گذشته هستیم.

معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما در ادامه از برگزاری جشنواره‌های مختلف در سال ۹۷ هم خبرداد و گفت : نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان ، بیست و یکمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها در چهار محال و بختیاری از جمله برنامه هاییست که فرصتی مناسب برای عرضه تولیدات فاخر مراکز استان هاست.

 دارابی با اشاره به ۲۴ ساعته شدن شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی در  استان های کشور گفت : این کار ظرفیت مناسبی برای کار و تولید برنامه‌های بیشتر با محتوای کیفی مطلوب فراهم میکند.

وی از برنامه‌های صدا و سیما برای ارتقای رادیو نما هم خبر داد و گفت : در سال ۹۵ و ۹۶ همه‌ی رادیوهای مراکز تبدیل به رادیونما شدند که قرار است در سال آینده گام جدی‌تری برای ارتقای رادیویی برداشته شود.

معاون امور استانهای صدا و سیما گفت: پرداختن به موضوعاتی نظیر آسیب‌های اجتماعی ، مسائل خانواده ، اوقات فراغت و جوانان از  اولویت‌های برنامه‌سازی در مراکز استان‌های صدا و سیما در سال ۹۷ است.

علی دارابی در پایان با بیان اینکه مراکز استانی صدا و سیما در خط مقدم رسانه ملی هستند گفت:امیدوارم سال ۹۷ سال درخشش و سال طلایی برای مراکز استانی رسانه ملی باشد.

 معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما همچنین در نشست شورای مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: وظیفه ذاتی شبکههای استانی رسانه ملی توجه به نیاز مخاطب است و در این راستا باید احساس غرور و افتخار به گذشته و تقویت امید به آینده را در تولید برنامههای رسانه‌ای مورد توجه قرار دهیم.

دارابی  با بیان اینکه سال جدید سال احراز رتبه برتر فضای مجازی در استانهاست افزود: برنامه‌های صداوسیما باید پیوست فضای مجازی داشته و برنامه‌های تولید شده قابل باز نشر در این فضا باشند.

وی با اشاره به فعالیت  ۲۵۷ شبکه تلویزیونی فارسی زبان در دنیا گفت:این رسانه‌ها اعتقادات جوانان را هدف گرفته‌اند و باید برنامه‌ریزان رسانه هدفمند و منسجم برای مقابله با رسانه‌های معاند برنامه ریزی کنند.   

معاون امور استانهای صدا و سیما افزود : عصر کنونی عصر رسانه‌های ترکیبی است و این امر می‌تواند فرصتی برای جذب بیشتر مخاطب باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تولید برنامههایی با محتوای غنی گفت:رویکرد برنامه‌سازی در رسانه ملی باید نقد منصفانه با هدف اصلاح و نه تخریب باشد و در این راستا سیاه‌نمایی و مچ‌گیری در شبکه‌های استانی ممنوع است.
 
علی دارابی با اشاره به ظرفیت‌های گیلان در بخش‌های مختلف هم گفت: وجود مواهب طبیعی و مفاخر ارزشمند و شهیر در گیلان زمینه تولید آثاری گران بهایی را در بخش‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی فراهم  میکند که باید از این فرصت نهایت بهره را گرفت.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان هم دراین نشست  از اهم برنامه صدا و سیمای مرکز گیلان  در سال و ۹۶ و ۹۷ گزارش داد و گفت: برنامههای صدا و سیمای مرکز گیلان در سال آینده در ۶ محور توسعه و حمایت از کشاورزان ، مقابله با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی ،کمک به افزایش رشد جمعیت، ارائه راهکارهای مهم برای رفع آسیبهای اجتماعی ، توسعه گردشگری و توسعه تجارت دریایی و مناطق آزاد تولید و پخش خواهد شد.
حسن ظهیری درادامه افزود : براساس نظر سنجی‌ها میزان رضایت مخاطبان از برنامه‌های رادیو گیلان و شبکه باران به ترتیب ۸۰ و ۷۲ درصد است.

درادامه این نشست باقرزاده قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان،همدانی پور معاون فنی ، برجعلی زاده معاون صدا، بخشی نژاد معاون سیما ، رضاپور معاون خبر و طالب معاون فضای مجازی  گزارشی از حوزه کاری خود ارائه کردند.

انتهای پیام/

برچسب ها: صدا و سیما ، سریال ، آتیه
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟