دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
Monday, 17 December 2018
کد خبر: ۱۶۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛
وزیر آموزش و پرورش گفت: تاکید موکد به همکارانم خواهم داشت به هیچ عنوان امسال حتی یک روز هم مدارس نباید زودتر از موعد خود به بهانه تعطیلات نوروز تعطیل شود

به گزارش «آتیه»، محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۹۷ مهم‌ترین برنامه وزارت آموزش و پرورش تحولاتی است که در حوزه محتوای برنامه‌های آموزشی و پرورشی شروع خواهد شد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف ما در حوزه اقتصاد مقاومتی فرهنگ‌سازی و  ایجاد زمینه‌هایی است که بچه‌ها در مدرسه آنچه در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان موضوع راهبردی کشور مطرح است، تمرین کنند.

 وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: البته ما پیش از این هم در کتب درسی مطالبی را داشتیم اما کافی نیست بنابراین یکی از مهارت‌هایی که سال ۹۶ آغاز کردیم و در سال ۹۷ با جدیت بیشتری آن را توسعه و عمق می‌دهیم، توسعه مهارت‌های زندگی و الگوی زندگی اسلامی ایرانی است که بخشی از آن مربوط به اقتصاد مقاومتی است. موضوعاتی مثل اقتصاد خانواده بسیار مهم است که بچه‌ها باید در مدرسه تمرین کنند و در سال ۹۷ با جدیت آن را دنبال می‌کنیم.

بطحایی درباره اینکه خبرهایی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی مدارس زودتر از موعد قرار است در آستانه عید تعطیل شوند، گفت: امروز و فردا  سمینار مدیران کل را داریم که باید امروز آنجا بروم. یکی از مسائلی که در این سمینار مورد تاکید جدی قرار خواهد گرفت همین مساله است به ویژه با تعطیلات سال جاری که به دلیل آلودگی هوا و شرایط اقلیمی  ایجاد شد، حتما مدارس باید تا آخرین روز مقرر باز باشند تا خدایی نکرده عقب افتادگی پیدا نکننند.

 وزیر آموزش و پرورش گفت: هر چند در ایامی شرایطی رخ داد که اجتناب‌ناپذیر هم بود وقفه‌ای در تحصیل فرزندان ما ایجاد شد اما تاکید موکد به همکارانم خواهم داشت به هیچ عنوان امسال حتی یک روز هم مدارس نباید زودتر از موعد خود به بهانه تعطیلات نوروز تعطیل شود.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟