دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
Monday, 18 February 2019
کد خبر: ۱۵۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس‌جمهوری فرانسه می‌گوید که اگر ثابت شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی علیه مخالفان و غیرنظامیان استفاده کرده، فرانسه علیه سوریه به اقدام نظامی دست خواهد زد.
به گزارش «آتیه»، به نقل از خبرگزاری فرانسه، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه، روز گذشته اظهار داشت، در صورتی‌که ثابت شود دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده کرده است، فرانسه علیه حکومت سوریه دست به اقدام نظامی خواهد زد.

ماکرون گفته است: «به هر مکانی که این سلاح‌ها از آنجا ساخته و شلیک شده باشند، حمله خواهیم کرد.»

وی افزود: «ولی سرویس‌های ما هنوز به اسناد و شواهدی که نشان دهند که به مناطق غیر نظامی حمله شیمیایی شده، دست نیافته‌اند.»

با این حال، امانوئل ماکرون گفته است که اکنون اولویت نبرد با تروریست‌ها است.

منابع وابسته به معارضان مدعی هستند که ارتش سوریه، هفته گذشته حملات شیمیایی به غوطه شرقی در نزدیکی دمشق و استان ادلب کرده است.

این در حالی است که «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روسیه را متهم کرده‌ است جلوی تحقیقات در مورد حملات شیمیایی در حومه شرقی دمشق را می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟