جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
Friday, 14 December 2018
کد خبر: ۱۵۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
گروه تروریستی داعش در ویدیوئی تهدید کرد به عملیات مسلحانه خود در داخل صحرای سینا ادامه داده و همچنین تجمعات بزرگ و مراکز رای‌گیری در انتخابات ریاست‌جمهوری مصر را هدف قرار می‌دهد.
به گزارش گروه بین الملل «آتیه»، به نقل از روسیاالیوم، همزمان با عملیات‌های نظامی ارتش مصر در صحرای سینا، گروه تروریستی «ولایت سیناء» ویدیوئی را منتشر کرد و در آن به مصری‌ها درباره مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری هشدار داد.

گروه «ولایت سیناء» با «شرک» خواندن انتخابات ریاست‌جمهوری مصر که ماه مارس برگزار خواهد شد، تهدید کرد که تجمعات بزرگ در ایام رای‌گیری را هدف قرار خواهد داد.

این گروه تروریستی در این ویدیو مدعی شده که «عمر ابراهیم الدیب» یکی از سربازانش است و او را برای تشکیل گروهکی جهت انجام عملیات مسلحانه در قاهره، به این شهر اعزام کرده است ولی او در درگیری‌ با نیروهای امنیتی مصر کشته شد.

عمر ابراهیم الدیب، فرزند «ابراهیم الدیب» از رهبران اخوان‌المسلمین مصر است که دولت قاهره آن را گروهی تروریستی معرفی کرده است.

ارتش مصر، صبح جمعه گذشته عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه عناصر تروریستی در صحرای سینا با هدف کنترل بر گذرگاه‌های خارجی، مقابله فراگیر با تروریسم و عملیات‌های خرابکارانه آغاز کرده است.

گروه «ولایت سیناء» از مدت‌ها پیش که با داعش بعیت کرده، حملات مسلحانه خود علیه نیروهای امنیتی مصر را تشدید کرده است.

انتهای پیام/

برچسب ها: داعش ، مصر ، ولایت سیناء ، آتیه
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟