چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
Wednesday, 23 January 2019
کد خبر: ۱۵۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۹ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
خلبانان جنگنده رژیم‌صهیونیستی که یکشنبه گذشته هدف پدافند هوایی سوریه قرار گرفت و سقوط کرد، جزئیاتی از این حادثه را ارائه کردند.

به گزارش «آتیه»، به نقل از راشا تودی، خلبانان جنگنده اف-۱۶ اسرائیل که یکشنبه گذشته پس از حمله به مواضعی در سوریه سقوط کرد، عنوان کردند پس از آن که جنگنده آنها هدف پدافند هوایی سوریه قرار گرفت، مجبور شدند فورا از جنگنده بیرون بپرند.

در این حادثه دو خلبان جنگنده اسرائیلی به بیرون پریدند که یکی از آنها روز گذشته در اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد و دیگری زنده ماند.

این خلبانان در ادامه با بیان اینکه پیش از پریدن از جنگنده هیچ زمانی برای فکر کردن نداشتند، تاکید کردند که پس از انفجار یک موشک سوری در نزدیکی جنگنده، شانس با آنها همراه بود و توانستند با موفقیت از جنگنده به بیرون بپرند.

این دو خلبان در ادامه عنوان کردند که در نتیجه این انفجار، کنترل جنگنده را از دست داده و از ارتفاع نزدیک به چهار کیلومتری سطح زمین به بیرون پریدند.

این خلبانان که نامی از آنها برده نشده است، در ادامه گفتند: «زمان طولانی در اختیار نداشتیم و تنها چند ثانیه وقت داشتیم که متوجه شدیم باید فورا جنگنده را ترک کنیم».

این خلبان‌‌ها همچنین جزئیاتی درباره اهدافی نظامی خود در سوریه ارائه کرده و تاکید کردند که ماموریت آنها هدف قرار دادن دو مرکز بود.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟