دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
Monday, 21 January 2019
کد خبر: ۱۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
رهبر انقلاب در پیامی از عزم و بصیرت مردم و حضور حماسی آنان در راهپیمایی 22 بهمن تجلیل نمودند و برکاتِ این حماسی آفرینی را در محاسبات دشمنان و به هم ریختن معادلات آنان تبیین کردند

به گزارش «آتیه»، رضا سراج تحلیلگر مسایل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

رهبر انقلاب در پیامی از عزم و بصیرت مردم و حضور حماسی آنان در راهپیمایی 22 بهمن تجلیل نمودند و برکاتِ این حماسی آفرینی را در محاسبات دشمنان و به هم ریختن معادلات آنان تبیین کردند. امر به استقامت کامل، حفظ روحیه انقلابی، عمل جهادی برای خدمت به مردم و دفاع از آرمان‌های انقلاب از دیگر محورهای پیام رهبر انقلاب است. معظم‌ له در انتهای پیام، توجه همگان را به آیه شریفه وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ (و سست نشوید! و غمگین نگردید! و شما برترید اگر ایمان داشته باشید!) مبذول داشتند.

آیه 139 سوره آل عمران پس از شکست مسلمانان در جنگ احد نازل شد و مفسرین آن را به پیام تسکین و تسلیت خداوند به مسلمانان، تشویق و تحریص مؤمنین برای مقابله با مشرکین تفسیر کرده‌اند. پس از رها کردن #تنگه_احد و شکست مسلمانان، مشرکین قصد داشتند با رفتن به مدینه، این شهر را غارت کنند که خداوند با نزول این آیه، مؤمنین را از سستی و اندوه نهی و بر برتری آنان، در صورت حفظ ایمان، تاکید نمودند. در واقع این آیه بر تقویت روحیه مؤمنین واقعی، پند مؤمنان ضعیف و عتاب و توبیخ سایر مسلمانان دلالت دارد.

با رها کردن مدیریت تحریم‌ها در دولت دهم که به مثابه رها کردن #تنگه_احد بود؛ تغییر در مدیریت اجرایی و محیط اجتماعی بوجود آمد.از این رو جبهه مومن به انقلاب در برابر سلطه‌گران و شبکه همکار داخلی غرب در ایران، نباید دچار سستی و اندوه شود و همانگونه که خداوند وعده داده است؛ حفظ ایمان و مقاومت در راه آرمان‌های الهی انقلاب اسلامی، یقینا عامل برتری در مقابل دشمنان می‌گردد.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟