دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
Monday, 18 February 2019
کد خبر: ۱۵۸۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
وزیر خارجه روسیه:
وزیر خارجه روسیه از اصرار رئیس‌جمهوری آمریکا برای اصلاح توافق هسته‌ای با ایران ( برجام) انتقاد کرد و متذکر شد که اصلاح این توافق غیرممکن است.

به گزارش «آتیه»، به نقل از اینترفکس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «روسیا- ۱»، از رویکرد دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا درقبال توافق هسته‌ای با ایران و تأکید وی بر اصلاح این توافق انتقاد کرد و گفت: «ایالات متحده به اندازه‌ای که خواستار اصلاح این توافق است خواستار کنار کشیدن از این توافق نیست و این امر به هیچ وجه ممکن نیست. ولی آمریکا این موضوع را مطرح کرده و از طرف‌های اروپایی این توافق یعنی بریتانیا، فرانسه و آلمان خواسته است با واشنگتن درخصوص این مسئله همکاری کنند.»

لاوروف افزود: «یک ضرب‌المثل آمریکایی می‌گوید نیازی به بستن چیزی که نشکسته است، وجود ندارد. حقیقت امر این است که این توافق بسیار فعال است ولی برخی تلاش می‌کنند که آن را آتل‌بندی کنند... آنها باید اول آن را بشکنند بعد آتل‌بندی کنند... .»

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟