دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
Monday, 18 February 2019
کد خبر: ۱۵۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
رسانه‌های مختلف عربی اقدام به بازتاب برگزاری مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران کردند.

به گزارش «آتیه»، شبکه خبری المیادین در خبری فوری به بازتاب آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای مختلف ایران پرداخت.

المیادین در این باره نوشت: راهپیمایی مردمی در تهران و شهرهای مختلف ایران در سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

این شبکه خبری در ادامه همچنین به بازتاب سخنرانی حسن روحانی در این مراسم پرداخت و نوشت: رئیس‌جمهوری ایران گفت که مردم این کشور، مردمی بزرگ و مقاوم هستند و همه نیروهای مسلح ما با قدرت از ایران دفاع می‌کنند.

روسیا الیوم، نیز به بازتاب حواشی راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و در این باره نوشت: نیروی هوایی فضایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران موشکی بالستیک از طراز «قدر F» به طول دو هزار کیلومتر را در میان مشارکت‌کنندگان در مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داد.

بخش عربی خبرگزاری اسپوتینک روسیه  نیز اقدام به بازتاب مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران کرد و نوشت: بسیاری از شهرهای ایران امروز –یکشنبه- شاهد راهپیمایی گسترده‌ای بود و هزاران نفر این پیروزی را جشن گرفتند. سپاه پاسداران ایران یک موشک بالستیک جدید را در همراهی با راهپیمایان به نمایش گذاشت.

اسپوتینک در ادامه نوشت: تعداد زیادی از مسئولان سیاسی و نظامی ایران و در راس آنها «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری این کشور در این مراسم شرکت کردند.  روحانی به خبرنگاران گفت که حضور پرتعداد مردم ایران در این مراسم پاسخی واضح به توطئه‌های آمریکایی و اسرائیلی در منطقه است.

پایگاه خبری العهد لبنان نیز به بازتاب بخش‌هایی از سخنان رئیس‌جمهوری در مراسم امروز پرداخت و در این باره نوشت: آمریکایی‌ها می‌خواستند علیه فلسطین و قدس توطئه کنند اما جهان در مقابل آنها ایستاد. واشنگتن به دنبال دخالت در امور داخلی ما بود اما فرزندان ملت با وحدت خود مانع از این موضوع شدند.

پایگاه «الیوم السابع» نیز در این باره نوشت: مردم ایران با شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» با حضور در اغلب شهرهای ایران سالگرد پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران را جشن گرفتند.

پایگاه خبری فلسطین الیوم نیز با انتخاب تیتر «میلیون‌ها ایرانی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشتند»، نوشت: مردم ایران امروز –یکشنبه- سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را با حضور میلیونی گسترده در همه شهرها و استان‌ها جشن گرفتند.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) نیز در این باره با انتخاب تیتر «حضور ملیونی مردم ایران در شهرهای مختلف به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» به برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران واکنش نشان داد.

سانا در این باره نوشت: صبح امروز –یکشنبه- در تهران و شهرهای مختلف ایران میلیون‌ها نفر به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به خیابان‌ها آمدند.

میلیون‌ها نفر در خیابان‌های تهران و شهرهای مختلف ایران حضور پیدا کردند و پارچه نوشته‌هایی را بلند کردند که در آن خواستار وحدت ملی و عدم عقب‌نشینی در مقابل فشارهای خارجی شدند.

سانا در ادامه نوشت: مسیرهای راهپیمایی همچنین میزبان صدها میهمان خارجی از ده‌ها کشور است.

انتهای پیام/
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟