چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
Wednesday, 23 January 2019
کد خبر: ۱۵۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۶
رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم سالانه دعای ملی در این کشور، با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، بار دیگر ایران را «نظامی سرکوبگر» خواند.
به گزارش «آتیه»، به نقل از سایت کاخ سفید، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم سالانه صبحانه دعای ملی در هتل «هیلتون» بار دیگر ادعاها و اتهام‌زنی‌های خود علیه ایران را تکرار کرد.

ترامپ در این سخنرانی، ایران، کره‌شمالی، کوبا و ونزوئلا را کشورهایی سرکوبگر خواند و تاکید کرد که آمریکا در کنار مردم این کشورها ایستاده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا با تکرار برخی مواضع بی‌پایه در این باره گفت: «ما می‌دانیم که میلیون‌ها نفر در ایران، کوبا، ونزوئلا، کره‌شمالی و دیگر کشورها تحت حکومت رژیم‌های سرکوبگر رنج می‌برند».

وی در ادامه اتهام‌زنی‌های خود گفت: «آمریکا در کنار همه مردمانی که تحت ستم و آزار و اذیت‌های مذهبی قرار دارند، ایستاده است».

مراسم سالانه «صبحانه دعای ملی» از سال ۱۹۵۳ تاکنون در آمریکا برگزار می‌شود و معمولا روسای جمهوری این کشور در آن حضور دارند و سخنرانی می‌کنند. این شصت و ششمین مراسم صبحانه دعای ملی بود که در واشنگتن برگزار شد.

ترامپ در ابتدای این سخنرانی گفته بود: «آمریکا کشور مردمان معتقد و با ایمان است و ما با قدرت دعاهایمان قدرتمند می‌شویم».

 انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟