پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
Thursday, 21 February 2019
کد خبر: ۱۵۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
کره‌شمالی:
یک مقام ارشد در کره‌شمالی اعلام کرد پیونگ‌یانگ هیچ قصدی برای دیدار با مقام‌های آمریکایی در جریان بازی‌های المپیک زمستانی کره‌جنوبی ندارد.
به گزارش «آتیه»، به نقل از خبرگزاری فرانسه، «چو یونگ سام» یک مقام ارشد وزارت خارجه کره شمالی می‌گوید پیونگ‌یانگ هیچ قصدی برای دیدار با مقام‌های آمریکایی در جریان بازی‌های المپیک زمستانی کره‌جنوبی ندارد، اما از سوی دیگر امکان انجام آن را نیز رد نکرد.

چو یونگ سام افزود کره‌شمالی هرگز برای گفت‌و‌گو با آمریکا التماس نکرده و نخواهد کرد.

این در حالی است که «مایک پنس» معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا،‌ روز گذشته در توکیو گفت که واشنگتن به زودی شدیدترین تحریم‌های خود علیه کره‌شمالی را اعلام خواهد کرد.

سفر سه روزه معاون «دونالد ترامپ» به ژاپن پس از آن انجام می‌شود که آمریکا خواستار تقویت روابط خود با همپیمانانش در منطقه و ادامه فشار بر حکومت پیونگ‌یانگ شد. مایک پنس، روز پنجشنبه از ژاپن راهی کره جنوبی می‌شود تا در مراسم گشایش بازی‌های المپیک «پیونگ‌چانگ» در روز جمعه، شرکت کند.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟