چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
Wednesday, 23 January 2019
کد خبر: ۱۵۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: تنها 5 درصد از دریاچه ارومیه باقی مانده است، اما هنوز امید به احیای یکی از شورترین دریاچه‌های جهان وجود دارد.

به گزارش «آتیه»، در پی اقدامات غیر مسئولانه، مسئولان متأسفانه دریاچه ارومیه چند سالی است که خشک شده است در همین رابطه هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس امروز با اشاره به کاهش بارندگی ها در فصل بارشی امسال و به تبع آن کاهش سطح آب دریاچه ارومیه، اظهار کرد: با وجود اینکه در حال حاضر 95 درصد دریاچه ارومیه خشک شده و تنها پنج درصد آن باقی مانده است، اما هنوز امید به احیای یکی از شورترین دریاچه‌های جهان وجود دارد.

وی با اشاره به درخواست تعدادی از نمایندگان از رهبر معظم انقلاب نسبت به تخصیص بودجه احیای دریاچه ارومیه، تصریح کرد: پیشگیری از سدسازی در حوزه آبریز دریاچه و اجرای طرح‌های آبیاری نوین کشاورزی و همچنین سایر طرح‌ها در طی دو سال اخیر تا حدودی توانسته عامل انسانی و بی‌تدبیری‌های مدیریتی را که در سال‌های گذشته باعث کاهش آب ورودی به این دریاچه می‌شد را کنترل کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: اشتباهاتی که طی سال‌های طولانی در زمینه مصرف آبکشاورزی و نحوه آبیاری محصولات و همچنین سدسازی‌های بی‌دلیل و بدون کارشناسی صورت گرفته، علت اصلی خشک شدن بخش اعظمی از دریاچه ارومیه است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟