چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
Wednesday, 23 January 2019
کد خبر: ۱۵۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن با اشاره ساخت ۲۲۰۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای معلول در کشور،‌ گفت:طی ۲۶ سال اخیر کارهای بسیار بزرگی بنیاد مسکن انجام شده و حساب ۱۰۰ امام دوباره فعال شد.

به گزارش «آتیه»، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی رضایی با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، اظهار کرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،‌ یکی از کارهای بسیار مهم حضرت امام خمینی (ره) که به آن توجه داشت خانه‌دار کردن مردم محروم و مستضعف بود. 

 

وی تصریح کرد:‌در این راستا 21 فروردین ماه سال 58 فرمان تاریخی افتتاح 100 امام را دادند و از مردم هم خواستند که به این حساب پول واریز کنند.

وی با یادآوری این‌که در ادامه این حرکت ارزشمند بین مردم با استقبال فراوانی مواجه شد،‌ تصریح کرد:‌ مردم به غیر از کمک نقدی،‌ زمین،‌آجر،‌ آهن (مصالح ساختمانی) نیز برای ساخت مسکن محرومان به بنیاد کمک می‌کردند.

وی بیان کرد:‌ بنیاد مسکن یک نهاد خوب، کم هزینه و پُر فایده است که ماموریت‌های دیگری از جمله بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ،‌ سیل،‌ زلزله و... را اجرا می‌کند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب با اشاره به به این‌که تهیه و اجرای طرح‌ هادی روستایی،‌ سند دار کردن خانه‌های روستایی و شهرهای کوچک و... از دیر اقدامات بنیاد مسکن است.

رضایی با اعلام این‌که تاکنون 50 درصد خانه‌های روستایی سنددار شده‌اند، اظهار کرد:‌ اوایل دهه 70 که ماموریت قائم مقامی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن را عهده‌دار شدم از تب و تاب حساب 100 امام کم شده بود که به فکر افتادیم چگونه مشارکت‌های مردمی را مانند اوایل امقلاب افزایش دهیم.

وی با بیان این‌که در این راستا انجمن خیرین مسکن‌ساز با مدیریت بنیاد مسکن ایجاد شد، افزود:  این انجمن با الگوبرداری از "انجمن خیرین مدرسه‌ساز" تاسیس شد.

وی ادامه داد: طی 26 سال اخیر کارهای بسیار بزرگی انجام شده و حساب 100 امام دوباره فعال شده است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که هم‌اکنون 22 هزار واحد مسکونی برای خانوارهای دارای معلول در حال ساخت است، بیان کرد:‌ اگر نهادهای مسئول دولت دست به دست هم بدهند می‌توانیم کارهای جمعی بسیار بزرگی انجام دهیم. دولت سالانه مبالغی را به بنیاد می‌دهد اما برای اجرای برنامه‌های ساخت مسکن برای محرومان،‌ بازسازی،‌ بهسازی مسکن روستایی و... بسیار کم است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟