دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
Monday, 18 February 2019
کد خبر: ۱۵۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۶
مقامات چینی می‌گویند نفت موجود در نفتکش سانچی که در قعر دریا قرار گرفته است، ممکن است منفجر شود و اوضاع را بیش از پیش پیچیده کند.
به گزارش «آتیه»، به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات چینی می‌گویند که همچنان در حال بررسی بیرون کشیدن نفتکش سانچی هستند که ماه گذشته غرق شد و در پی آن ۳۲ سرنشین آن جان باختند.

مقامات وزارت ترابری چین به خبرنگاران گفتند که ۱۹۰۰ تن از نفت سوخت کشتی و مقداری از میعانات گازی در زیر آب حبس شده (باقی‌مانده) است.

مقامات چینی می‌ویند که نفت باقی مانده ممکن است منفجر شود و خطرات دیگری را ایجاد کند و طرح‌های آنها برای بیرون کشیدن کشتی نفتکش را پیچیده‌تر کند. مقامات درحال تلاش برای کاهش تأثیرات زیست‌محیطی ناشی از این حادثه هستند.

ششم ماه ژانویه گذشته بود که کشتی نفتکش سانچی پس از برخورد با یک کشتی فله‌بر چینی آتش گرفت و چند روز بعد در فاصله ۵۳۰ کیلومتری از ساحل شانگهای در دریا غرق شد.

نیروهای امداد و نجات تنها توانستند پیکر سه تن از سرنشینان این کشتی را پیدا کنند. مقامات می‌گویند که پیکر هیچ یک از دیگر سرنشینان این نفتکش پیدا نشده است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟