چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
Wednesday, 23 January 2019
کد خبر: ۱۵۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
رییس سازمان خصوصی سازی خبر داد:
رییس سازمان خصوصی سازی گفت: فردا دوازدهم بهمن ماه ١٦ گروه از ٢٠ گروه مشمولین سهام عدالت سود سال ٩٥ خود را کامل دریافت خواهند کرد.

به گزارش گروه اقتصادی «آتیه»، صبح امروز میر علی اشرف پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی  در یک نشست خبری با اشاره به پرداخت مابقی سود سهام عدالت اظهار داشت: فردا دوازدهم بهمن ماه ١٦ گروه از ٢٠ گروه مشمولین سهام عدالت سود سال ٩٥ خود را کامل دریافت خواهند کرد.

وی افزود:  زنان سرپرست خانوار، ایثارگران، خدام مساجد، قالیبافان و تاکسی رانان و ... فردا مابقی سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد .

پوری حسینی خاطر نشان کرد: تنها ٤ گروه که شامل کارمندان شاغل در دستگاههای إجرائی و بازنشستگان کشوری و لشگری و تأمین اجتماعی و کارگران فصلی ،  روستاییان و عشایر  و افرادی که قبلا عضو کمیته امداد بودند و اکنون نیستند فردا سودی دریافت نخواهند کرد.

وی گفت: یک سوم سود سهام عدالت نوزدهم دی ماه به حساب مشمولینی که شماره شبا داشتند واریز شد و ٢ میلیون نَفَر از ١٥ میلیون نفری که شماره شبایی به ما نداده بودند شماره شبا خود را دادند.  مابقی هم می توانند در فرصت باقی مانده به سامانه ما مراجعه کنند.

معاون وزیر اقتصاد افزود:سود 22 درصد از مجموع مشمولین فردا تسویه خواهد شد و ٧٨ درصد باقی مانده طی ماههای آینده سودشان را دریافت خواهند کرد.

پوری حسینی خاطر نشان کرد: پیش از این هزار میلیارد تومان واریز شد و فردا هم ٦٠٠ میلیارد تومان دیگر واریز خواهد شد.

آقای توکلی تمکین کنند

پوری حسینی در ادامه در خصوص واگذاری ألومینیوم المهدی و شکایت احمد توکلی در این خصوص گفت: آقای احمد توکلی بداخلاقی کردند و پیش از این نیز علیه سازمان خصوصی سازی طرح شکایت کرده بودند.

وی گفت: این شکایت در حالی رخ داد که در همه بندهایی که اعلام شکایت شده بود حق با سازمان خصوصی سازی بود در حالی که همه واگذاری ها تاکنون کاملا قانونی بوده است.

پوری حسینی افزود: در هیچ واگذاری ما فساد نداشتیم و آقای احمد توکلی باید در مورد پرونده المهدی تمکین کنند و اگر ایشان إصراری بر این موضوع داشته باشند اعلام جرم خواهیم کرد.

وی در خصوص واگذاری شرکتهای بیمه افزود: ما برای شرکتهای بورسی،  کارشناسی نکرده ایم و آیین نامه صراحت دارد که با قیمت نماد معاملاتی قیمتگذاری صورت گیرد.

پوری حسینی ادامه داد: هر سه شرکت بیمه نیز بر این اساس قیمتگذاری صورت می گیرد یعنی ملاک اصلی، قیمت تابلوی بورس است؛ اما امتیاز خاصی برای این سهم قائل نیستیم، البته درصدی هم به قیمت تابلو اضافه کرده ایم.

پوری حسینی ادامه داد: هر سه سهم احتمالا با قیمت خوبی به فروش خواهد رفت.

وی در خصوص فروش سهام ایران خودرو در بورس گفت: این موضوع ربطی به سازمان خصوصی سازی ندارد.

وی تصریح کرد: اما اگر قرار باشد که سهام به صورت بلوکی عرضه شود، باید اهلیت مالی و غیرمالی متقاضیان  ارزیابی شود؛ به این معنا که به ترنور، بدهی بانکی و مواردی از این دست باید رسیدگی شود.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین اگر برخورد چک لیستی صورت گیرد، مشکلی ندارد، ولی اگر بحث اهلیت مستمسکی برای پس زدن عده ای و آوردن عده ای دیگر باشد، ناپسند است.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص مدیریت سهام عدالت و آزادسازی خرید و فروش آن نیز گفت: تاکنون ۴۹ میلیون نفر از مردم می دانند که چقدر سهام دارند و سود سال ۹۵ آنها نیز پرداخت شده است، این یک اقدام بزرگ است؛ اما بخشی از کار می ماند که ورقه سهام در اختیار مشمولان قرار داده شود که وقتی ورقه سهام داشته باشند، امکان خرید و فروش نیز وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟