دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
Monday, 18 February 2019
کد خبر: ۱۴۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۱۲ دی ۱۳۹۶
گزارش های رسانه ای حاکی است که ژنرال «علی صالح الاحمر» برادر علی عبدالله صالح صنعا را ترک کرده و وارد استان مأرب شده که تحت کنترل دولت مستعفی یمن است.
به گزارش گروه بین الملل «آتیه»، به نقل از «آناتولی»، ژنرال «علی صالح الاحمر» رئیس پیشین گارد ریاست جمهوری یمن و برادر «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور پیشین یمن که چند هفته پیش کشته شد، امروز وارد مأرب شده است.

یک منبع آگاه گزارش داده که ژنرال احمر از صنعا که تحت کنترل نیروهای انصار الله است خارج شده و وارد استان مأرب شده که تحت کنترل دولت مستعفی یمن است.

این منبع مدعی شده است که در پی کشته شدن علی عبدالله صالح، انصار الله شمار زیادی از اعضای خانواده او و فرماندهان نظامی وابسته به او را بازداشت کرده اند.

در حالی که برخی گزارش ها از تصمیم کنگره مردمی یمن برای معرفی «عبدربه منصور هادی» به عنوان رئیس جدید این حزب و جانشینن صالح سخن می گویند، ژنرال احمر عالی ترین مقام این حزب است که صنعا را ترک کرده و به مناطق تحت کنترل دولت مستعفی یمن رفته است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟