پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
Thursday, 21 February 2019
کد خبر: ۱۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - ۱۱ دی ۱۳۹۶
داغستان به لحاظ امنیتی، منطقه ای حساس برای دولت مسکو محسوب می شود و در سال های گذشته فعالیت گروه های بنیادگرای اسلامی در این منطقه دولت روسیه را حساس کرده است.
به گزارش «آتیه»، "آینا گامزتوا" بانوی 46 ساله مسلمان برای انتخاباتی آتی ریاست جمهوری روسیه اعلام نامزدی کرده است. او همسر "احمد عبدالله یف" مفتی داغستان است.

داغستان منطقه ای بسیار حساس و امنیتی برای دولت روسیه محسوب می شود و در سال های گذشته به دلیل فعالیت های تروریستی بنیادگرایان اسلامی در این منطقه، صدها نفر در درگیری های بین نیروهای امنیتی روسیه و تروریست ها کشته شده اند.

خانم گامزتوا در یک نشست خبری نامزدی خود را اعلام کرده است. این بانوی محجبه رییس یک مجموعه رسانه ای و نیز یک خیریه در داغستان است. او پیرو یک فرقه صوفیه است که دهها هزار پیرو در داغستان دارد.

پیشتر نیز یک زن مدل روس و مجری تلویزیونی مشهور این کشور برای رقابت با پوتین در انتخابات اسفند ماه سال جاری اعلام نامزدی کرده است.

برخی رسانه های غربی پیشتر گزارش داده بودند که ممکن است دولت روسیه برای گرم کردن رقابت‌های انتخاباتی از حضور نامزدهای زن در انتخابات استقبال کند.

حدود 20 میلیون از جمعیت 140 میلیون نفری روسیه، مسلمان هستند.

گفتنی است ستاد انتخابات روسیه هفته گذشته صلاحیت "الکسی ناوالنی" یکی از جدی ترین رقبای انتخاباتی پوتین را به دلیل آنچه که محکومیت قضایی به دلیل پرونده فساد مالی خوانده، رد کرده است. ناوالنی خواستار تحریم انتخابات روسیه شده است.

نظر سنجی ها حاکی از پیشتازی بلامنازع پوتین در انتخابات آتی است.

 

آینا گامزتوا رقیب انتخاباتی پوتین
آینا گامزتوا رقیب انتخاباتی پوتین
احمد عبدالله یف همسر آینا و مفتی داغستان
احمد عبدالله یف همسر آینا و مفتی داغستان

عصر ایران
انتهای پیام/
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

مسعود اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی به تشریح زوایای پیدا و پنهان جنگ در غوطه شرقی دمشق پرداخت.
اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

اصلاحات عربستان؛ ورود به مدرنیسم یا تحولاتی نمایشی؟

ولیعهد جوان عربستان محمد بن سلمان در حال شکستن یک سری تابوهای اجتماعی است. در این راستا آزادی رانندگی برای زنان بیش از دیگر اصلاحات برجسته شده است. آیا عربستان به سوی مدرنیسم گام برمی‌دارد؟